Česká televize spouští program pro seniory ČT3. Televize třetího věku nabídne rozptýlení od epidemie

Součástí obsahu ČT3 budou také pořady z televizního archivu, zdroj: Česká televize

Česká televize spouští nový kanál ČT3, který bude zaměřen na starší generaci. V těžkém období epidemie koronaviru COVID-19 poskytne kanál seniorům odlehčený program a psychické rozptýlení.

Reklama

Programem ČT3 budou provázet televizní moderátoři, kteří budou uvádět zajímavé hosty i programovou nabídku ze zlatého televizního fondu a tematické magazíny. Chybět nebude ani základní informační servis.

Chceme v této těžké situaci sloužit další velké skupině našich diváků. Vysíláme už speciální vzdělávací bloky pro školáky a rodiče, a teď se zaměřujeme na nejzranitelnější skupinu populace, která tráví doma nejvíce času,“ vysvětluje generální ředitel České televize Petr Dvořák. Ředitel České televize zároveň dodává: „Na televizním vysílání vyrostlo již několik generací a my díky našemu bohatému archivu můžeme nabídnout obsah přesně šitý na míru jejich potřebám, doplněný navíc o informační servis a nově vyráběné magazíny s praktickými radami. Chceme přinést divákům dobrou náladu a evokovat příjemné vzpomínky,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Novým program ČT 3 bude vysílán každý den od 9:00 do 17:25. Kanál naladí diváci pouze s příjmem digitálního signálu v novém standardu DVB-T2.

Reklama