Ztratili jste klíče od domu? Víme, jak zdarma zařídit jejich výměnu

Zdroj: Pixabay.com

Ztráta klíčů je velmi nepříjemná věc, přesto se nejedná o záležitost, která by vám měla způsobovat vrásky na čele. Ztrátu klíčů od bytu či domu lze totiž poměrně snadno vyřešit v několika málo krocích. Co tedy dělat, když se nemůžete dostat domů?

Reklama

Se ztrátou klíčů není radno otálet, jakmile zjistíte, že vám chybí, je zapotřebí se pustit do jejich hledání. Ač to bude znít jako klišé, ze všeho nejdříve zkuste zavzpomínat, kde by mohly být. Nemáte je někde na dně tašky? Co takhle projít všechny kapsy u bund i kalhot? Nepůjčovali jste klíče partnerovi, dětem nebo vnoučatům? Kam jste je naposledy pokládaly? Nemohou být v autě? Možností je celá řada. Důležité je hlavně nepanikařit a s chladnou hlavou si projít vše, co jste dělali během dne.

Pokud klíče nenajdete, přichází na řadu zámečník. S jeho zavoláním neotálejte, mohlo by se totiž stát, že klíče se dostanou do nesprávných rukou a že vás přijde navštívit nezvaný host. V takovém případě se pojišťovně špatně vysvětluje, že vás vykradli za pomoci vlastních klíčů.

Kromě toho, že vám zámečník pomůže dostat se domů, by vám měl rovnou vyměnit i zámkovou vložku. Služby zámečníka nejsou ale nic levného, proto počítejte s tím, že mu za jeho práci zaplatíte klidně i více jak 1 000 Kč, cena roste pak o víkendech a mimo pracovní dobu a také tehdy, když jsou dveře zamčené.

Ušetřit za zámečníka vám pomůže rodina i pojišťovna

Máte-li domácnost pojištěnou, můžete o pomoc požádat asistenční službu. Ta výjezd i práci zámečníka zjistí zdarma. Vhod přijde také mít náhradní klíče u blízkých příbuzných, ti vám mohou v takové těžké chvíli vytrhnout trn z paty. Pokud ale víte, že jste klíče definitivně ztratili, bude nutná i zmiňovaná výměna vložky, tu si budete muset už zaplatit ze svého.

Reklama