Zrcadlové skříňky? Nezbytnost našich koupelen!

Zdroj: pixabay.com

Zrcadlo v koupelně bereme všichni jako samozřejmost, nicméně málokdo z nás si uvědomuje, že každé, byť i nenápadné zrcadlo má v našich koupelnách až kouzelné vlastnosti! Ne, opravdu vám nepoví, kdo je na světě nejkrásnější, ale dokáže neuvěřitelné věci s vaším interiérem – hlavně v malých koupelnách. Každá žena přeci potřebuje mít svou žehličku na vlasy a fén neustále „po ruce“!

Reklama

Zapomeňte na doby minulé

Mnoho z vás si při vzpomínce na zrcadlovou skříňku vybaví tu klasickou „galerku“, která je dodnes k vidění v panelákových bytech našich babiček. Této „plastové obludě“ již ale naštěstí dávno odzvonilo a dnešní skříňky s ní nemají skoro nic společného.

Dnešní zrcadlové skříňky jsou často součástí sériového nábytku, takže je můžete doladit dalším koupelnovým vybavením ve stejném stylu.

Jaké zvolit rozměry?

Tak určitě je vzhledově nejvhodnější volit šířku této skříňky stejnou, jako šířku umyvadla umístěného pod ní. Hloubka skříněk se zpravidla pohybuje mezi 12 – 17 centimetry – což je bezpečný rozměr pro uložení veškeré kosmetiky či hygienických potřeb. Co se týče výšky, existují tři základní pravidla:

  • V zrcadle se musíte pořádně vidět
  • Skříňka nesmí bránit v používání baterie
  • Pokud se skloníte ke kohoutku, nesmíte se o ni „bouchnout“ do hlavy

Doplňky skříněk

V dnešní době je již takovým nepsaným pravidlem, že zrcadlová skříňka disponuje i osvětlením – zpravidla to bývají LED pásky. Tak jednoduše vyřešíte problém s osvětlením této části koupelny. Na trhu jsou již i takové skříňky, jejichž součástí je elektrický proud, tudíž mohou být i vyhřívány – což samozřejmě zabrání rosení zrcadla. Samozřejmě – i zde platí pravidlo, že za všechno se platí – takže i za tento „luxus“ si budete muset kapku připlatit.

Přejeme příjemně strávené chvíle ve vaší koupelně.

Reklama