Zoologická zahrada, jejímuž kouzlu prostě podlehnete!

Berlín je oblíbeným a častým cílem turistů, kteří směřují do Německa. Nikdo z nás se určitě neopomene zvěčnit na snímku s Braniborskou bránou. Stejně tak by měla být povinnou zastávkou i berlínská zoologická zahrada, která je nejnavštěvovanější zahradou v Německu a dokonce  jednou z nejnavštěvovanějších v celé Evropě.

Ročně navštíví berlínskou ZOO kolem 3 000 000 návštěvníků. Jen pro srovnání – stověžatou Prahu ročně navštíví něco málo přes 6 milionů turistů z celého světa. Toto zjištění nemůže v nikom vzbudit pochyby, že je ZOO v Berlíně právem považována za jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad na světě vůbec.

Své brány otevírá návštěvníkům během celého roku. Největším magnetem je bezesporu pandí slečna. V dnešní době se odchovem pand v zajetí může pochlubit málokterá zoologická zahrada. V České republice žádná taková není. Zato v Berlíně byly k vidění dokonce pandy dvě, sameček už bohužel uhynul. Berlínská panda se může pochlubit také jedním NEJ! Je nejstarší, jež byla odchována v zajetí.

Velkým miláčkem Berlíňanů byl lední medvídek Knut, který bohužel z neznámých důvodů uhynul ve 4 letech a zarmoutil tak početnou skupinu svých příznivců. Už ale dost smutných zpráv! Vždyť návštěva této zoologické zahrady musí přinášet jenom radost. Žije zde neuvěřitelných 7 000 zvířátek a ta se zde navíc vyskytují v početných variacích. Některé druhy dokonce nenajdeme v žádné jiné ZOO na světě.

K vidění jsou například početní zástupci medvědů a ptáků, snad všechny druhy primátů, mnozí kopytníci a zkrátka všechna zvířata, co vás ještě napadnou. Úchvatné jsou rovněž pavilony, které návštěvníkům dávají představu o tom, ve kterém koutku planety se právě nacházejí. Výběhy jsou koncipovány tak, že se návštěvník snadno může vžít do skutečného prostředí, ve kterém zvířata opravdu ve volné přírodě žijí.

Zážitek návštěvníka berlínské ZOO navíc prohloubí absence mříží, které by mohly bránit pomyslnému kontaktu mezi naším a zvířecím světem. Zoologická zahrada v Berlíně upřednostňuje především suché a vodní příkopy, kdy máte opravdu pocit, jakoby zvířata byla skutečně na dosah a o to více je vše autentické.

Na berlínské ZOO je také úžasné to, že si zde nádherně odpočinete, a to i přesto, že se Z00 nachází v rušném centru velkoměsta, tato zelená oáza vás zasáhne svým klidem, šuměním stromů, které jakoby vytvářely ochranný štít pro zvířátka před sluncem a šploucháním vody, která vám překříží cestu téměř na každém kroku.

Návštěvu berlínské zoologické zahrady mohu opravdu doporučit. Člověk si odsud odnese něco, na co v životě nezapomene. 

Reklama