Zjistěte jaká barva svíčky je ta vaše a co o vás prozrazuje?

Vůně domova – ne nadarmo v nás evokuje pocit klidu a bezpečí. Náš čich nám dokáže připomenout příjemné chvíle strávené doma s našimi blízkými. A jaká vůně je ta pravá? Záleží na příležitosti, oblíbené barvě a vůni i vaší náladě. Poradíme, jak se ve světě vonných svíček vyznat.

Svíčky nám dělají společnost už 5 000 let a stále se na jejich přítomnost těšíme. Svíčky začali používat staří Egypťané zhruba 3 000 let před naším letopočtem. Stočený kus plátna napustili olejem či máslem a spirálovitě ovázali další tkaninou. Dnes už svíčky většinou neslouží ke svícení, ale spíš k potěše a navození příjemné atmosféry. Pokud jsou svíčky intenzivně parfemované, uvolňují aroma, i když zrovna nehoří. Navíc jsou krásným bytovým doplňkem, který si najde své místo prakticky všude.

Zajímejte se však také o to, z čeho jsou svíčky vyrobeny. Například kvalitní parafínové vosky i odolné knoty zaručí dlouhodobé hoření.

Čajová, válcová, ve skle a spousta dalších typů – na výběr je dnes celá řada různých typů, paradoxně je často nejtěžší si mezi nimi vybrat. Pokud vás zajímá symbolika barev a chcete si dle ní pořídit svíčky, pojďme se podívat na ty nejčastější:

  • Bílá – je symbolem čistoty, upřímnosti, pořádku, světla, nevinnosti, svobody a nových začátků.
  • Růžová něžná a sladká barva, která symbolizuje zamilovanost a romantickou lásku.
  • Červená – symbolizuje lásku, vášeň a energii – tvořivou a současně i ničivou. Vrátili jste se promrzlí ze zimní procházky? Červená svíčka je pro vás to pravé.
  • Oranžová plánujete posezení s přáteli a chcete si užít spoustu legrace? Oranžová barva vám přinese radost a uvolnění.
  • Žlutá – kde je veselí a radost, tam najdete žlutou. Žlutá je teplá barva, která podporuje hřejivý pocit.
  • Modrá klid mořské hladiny a harmonii – to přináší zapálená modrá svíčka. Vůně modrých svíček často připomíná mořský vánek.
  • Zelená – pohoda, klid a rodinná atmosféra – to můžete čekat od zelené. Zelená barva symbolizuje životodárnou energii přírody, je barvou růstu a naděje.

Do jaké místnosti se hodí?

Pracovna – zvolte jemnou nevtíravou vůni, která povzbudí vaše smysly a mysl. Vhodné jsou svěží citrusové vůně nebo vůně moře.

Ložnice – jemné a uklidňující vůně navodí spánek, pro tento účel se hodí levandule nebo jemná vůně růží.

Koupelna – volte osvěžující vůně, které navodí pocit čistoty – opět jsou vhodné citrusy, mořský vánek nebo levandule.

Kuchyně – vůně skořice a vanilky podpoří domácí pohodu a přinese vzpomínky na Vánoce a pečení, navodí pohodu a klid.

Obývací pokoj – volte podle příležitosti, u které se zde sejdete a podle toho, jestli potřebujete klid, přátelskou atmosféru nebo povzbuzení.

 

Reklama