Zdravý spánek s kvalitním polštářem

Kvalitní spánek je základem zdravého a spokojeného života. Je-li náš spánek kvalitní, pak je naše psychika pozitivně naladěná, lépe odoláváme stresu a také zvládneme více úkolů.

 

 

 

Zdravý spánek má také vliv na imunitní systém člověka. Lidé s kvalitním spánkem jsou méně nemocní a jsou mnohem vitálnější. Co vše může způsobit nekvalitní spánek, jste se mohli dočíst v našem dřívějším článku „Každý má právo na spánek“.

My se dneska zaměříme na jeden z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují náš spánek. Tím je správný výběr polštáře. Kvalitní polštář při spánku na boku drží krční páteř ve vodorovné poloze, tudíž bychom hlavu neměli mít příliš vysoko nebo naopak nízko. Při spánku na zádech polštář umožňuje správnou polohu krční páteře. Díky těmto základním funkcím je zajištěná dokonalá opora pro tělo a uvolnění organismu.

Bohužel málokdo má opravdu kvalitní polštář. Chybou polštářů bývá jejich přílišná měkkost, při které neposkytují správnou oporu, a my musíme používat druhý menší polštář. Nebo se naopak setkáváme s tvrdostí polštáře, ze kterého nás může bolet hlava, popřípadě se dlouho převalujeme, abychom našli příjemnou polohu pro celkové uvolnění. Co by měl správný polštář splňovat, se můžete dočíst zde.

 

Chytrý polštář

Chytrý polštář představuje jedinečné řešení pro plnohodnotný spánek, se správnou oporou páteře. Základem chytrého polštáře je jádro z paměťové Visco pěny, která se individuálně přizpůsobí tvaru hlavy a ideálně ji podepře. Šlachy a svaly se tak mohou uvolnit od denního napětí.

 

Zdroj: www.chytrypolstar.cz
Správné uložení páteře, zdroj: www.chytrypolstar.cz

 

Odvádí teplo od hlavy

Samotný polštář se skládá z několika vrstev. Vedle zmíněného jádra z Visco pěny, je polštář opatřen speciálním Blue gelem, který umožňuje odvádět teplo od povrchu hlavy a stimuluje krevní oběh a lepší prokrvení hlavy. Gel je velice jemný a elastický.

Dále se polštář skládá z vnitřního a vnějšího potahu. Vnitřní potah zajišťuje průchod vzduchu mezi povrchovou vrstvou jádra polštáře a jeho vnějším potahem. Zároveň také plní ochranu pěnového jádra před poškozením a zamezí případnému přilnutí potahu na gelovou vrstvu.

Vnější snímatelný potah se velice lehce čistí, lze ho prát 40o C, potah nežmolkovatí a zachovává si svůj původní vzhled.

 

Odvádění tepla od hlavy, zdroj: www.chytrypolstar.cz
Odvádění tepla od hlavy, zdroj: www.chytrypolstar.cz

 

 

Vhodný pro alergiky

Celý chytrý polštář je antialergenní a antibakteriální, navíc vnější potah je také antistatický, tudíž odpuzuje drobné prachové částice.

 

Konec špatného usínání a bolesti krční páteře

S chytrým polštářem už se před usnutím nebudete nekonečně převalovat, vaše hlava bude pohodlně usazena a díky vzdušnému polštáři s odvodem tepla lehce usnete. Se správným polštářem si dopřejete nerušený a kvalitní spánek. Navíc vás ráno nebude bolet krční páteř.

Objednat Chytrý polštář si můžete v klidu z vašeho domova přes internet.

Reklama