Zdravotní pojišťovna RBP přispívá na nákup roušek, respirátorů a dezinfekčních přípravků

Zdravotní pojišťovna RBP nabízí pojištěncům příspěvek až 500 korun nákup dezinfekčních přípravků, respirátorů a roušek. Příspěvek lze čerpat od 1. dubna 2020 a je určen pro ženy a muže od 19 do 59 let a seniory nad 60 let v rámci programu „Zdraví ve svých rukou“ a stanoveného limitu pro preventivní a bonusové programy.

Nákup roušek, respirátorů a dezinfekčních přípravku určených k dezinfekci rukou včetně gelů na bázi ethanolu nebo izopropylalkoholumuže být realizován v internetových obchodech, v kamenných prodejnách, prodejnách zdravotnických prostředků a v lékárnách.

Naše klienty současně musíme upozornit, že RBP nebude přispívat na nákup jednorázových rukavic, dezinfekčních mýdel (např. DETTOL), která neobsahují izopropylalkohol nebo ethanol, čistého lihu, dezinfekčních aviváží, prostředků na dezinfekci povrchů ani jednotlivých složek pro přípravu dezinfekce. Nemůžeme hradit ani látky na výrobu roušek a roušky zakoupené bez prodejního dokladu, např. svépomocně vyrobené v domácnostech,“ upřesnila Eva Misiačková, ředitelka RBP pro zdravotnictví.    

Zdravotní pojišťovna bude akceptovat všechny doklady s datem od 1. dubna, ze kterých bude jasně zřejmé, na nákup kterých potřeb se vztahují.

Reklama