Zdravé sezení

V dnešní době spousta lidí vede nezdravý životní styl. Začíná to špatným stravováním, kdy mnohdy ráno nesnídáme a první jídlo, které máme, je až oběd.

 

Reklama

 

 

Druhým faktorem negativně působícím na naše zdraví je bezpochyby nedostatek pohybu. Všude jezdíme autem, a když už nějaký ten pohyb uděláme, tak je to většinou dobíhání tramvaje nebo výšlap do bytu s nefungujícím výtahem. Ale to je opravdu málo!

Třetím závažným problémem, který se na nás může neblaze podepsat, a který si více rozebereme, je dlouhodobé sezení v kanceláři nebo v domácí pracovně. Už po dvou hodinách strávených sezením u počítače se mohou projevit bolesti zad a bez protáhnutí jen stěží vydržíme pracovat delší dobu v kuse. Nehledě na to, že se během dne intervaly návratu bolestí mohou zkracovat. Sedavé zaměstnání má svá velká úskalí. Nejenže přetěžuje zádové svalstvo, při kterém tuhnou trapézové svaly a zvyšuje se tlak v bedrech. Sedák pracovní židle tlačí na stehenní tepny a zamezuje tak správnému prokrvení. Po třicátém věku života svaly ztrácí pružnost. Dlouhodobé sezení se tak stává namáhavějším. Nevhodná židle se může stát v lepších případech zlým snem po probdělé noci strávenou s bolestí zad, v tom horším případě výrazně poznamená naše zdraví.

Aby vás dlouhodobé sezení tolik nezatěžovalo, byl vyvinut nový druh pracovních židlí. Jde o kancelárské stoličky, jejichž hlavním specifickým rysem je sedák umístěný na pružině. Tento systém umožňuje sezení s intuitivním zapojením bederních svalů pro udržování rovnováhy. Zároveň u vzpřímeného posedu při přenesení těžiště dopředu se podsedák v požadovaném úhlu nakloní spolu se sedící osobou, přičemž nevyvíjí nepatřičný tlak na stehenní tepny a nezabraňuje tak správnému prokrvení nohou.

Kancelářské židle Spinalis jsou vhodným řešením do každé kanceláře. Nabízí velký výběr designových provedení a širokou paletu barevných variant. V nabídce jsou také stoličky Spinalis určené dentistům, manikérkám, kosmetičkám a všem, kteří při své práci potřebují pohodlnou stoličku.

Se skvělými pracovními židlemi Spinalis vás už záda bolet nebudou.

i-Senior.cz

Reklama