Zbavte se na domu nudné šedi

Patříte-li k těm, co milují procházení se mezi domy, pak jistě víte, jak je důležité mít tu správnou fasádu. Dnes již nevídáme na domech pouze nudnou šedou, ale často jsme obklopeni i barvami jako je oranžová, červená, žlutá či i extravagantní modrá nebo zelená.

 

Snad každého na první pohled zaujme dům s pěknou fasádou. Barva stěn domu je velice důležitá, proto by se výběr fasádní barvy neměl podceňovat. Tak aby náš dům působil hned na první pohled příjemně, nesmí mít zašlou barvu či opadlou omítku všude kolem. Vždyť právě fasáda má vedle estetické funkce i právě tu funkci ochranou.

I když na první pohled nás ochranná funkce moc nezajímá, podceňovat by se zaručeně neměla. Co se týče ale té estetické, té by se měla věnovat velká pozornost. Rozhodnete-li se však pro klasickou šedivou fasádní barvu, pak určitě je dobré ji zvolit v kombinaci s jinými barvami. Ty vašemu domu dodají nejen šmrnc, ale odstraní i tu jeho všední nudu.

Čím dál tím více se však stává moderní propojení jedné barvy ve dvou odstínech. Samotný dům je sice v barvě růžové, lemování oken je však o odstín či více tmavší. Často jsou ale dnes voleny barvy rovnou mnohem sytější, s předpokladem, že „ono to stejně časem vybledne“. Nenechte se však mýlit. Fasádní barvy jsou oproti dřívějšku vytvářeny kvalitněji a hlavně odolněji proti okolním vlivům, proto jejich odstín se tak rychle nemění.

Uvažujete-li, že váš dům již potřebuje obměnu vaší dosavadní fasádní barvy, pak vězte, že nudná šedá v kurzu už dávno není. Nebuďte fádní a neoriginální a zkuste vaše domu dodat šmrnc, ať už vaší oblíbenou barvou či nějakými pastelovými, kterými zaručeně nic nezkazíte.

Reklama