Zázračný elixír mládí

Jak už asi správně tušíte, řeč bude o kolagenu. Jedná se o důležitou bílkovinu lidského těla, která tvoří až 30 % celkové lidské bílkoviny a 70 % kůže. Pomáhá při problémech kloubů a pohybového aparátu, zlepšuje pevnost nehtů a vlasů a v neposlední řadě zabraňuje dehydrataci kůže a vzniku vrásek. Co ale dělat, když ho s přibývajícím věkem mámě v těle méně?

Existuje několik způsobů, jak podpořit tvorbu kolagenu v pleti či zpomalit jeho úbytek. Od laserových terapií, přes injekční výplně či chemický peeling. Kromě těchto specializovaných omlazujících dermatologických zákroků jsou i jiné, dostupnější metody.

Omlazující krémy

Jedná se o liftingové přípravky, které stimulují produkci kolagenu uvnitř pleti. Obvykle obsahují aminokyseliny, vitamin C a retinol, který je velmi důležitý pro povzbuzení přirozené tvorby kolagenu. Tyto krémy lze zakoupit v drogeriích či lékárnách v rozmezí od 250 Kč do 1 500 Kč.

Kolagenové krémy

Luxusní kosmetické přípravky s obsahem kolagenu, které pomáhají hydratovat pokožku a minimalizovat vrásky. Jejich cena odpovídá požadovanému účinku, bývají proto dražší než omlazující krémy.

Kolagenárium

Novinkou na trhu je kosmetické zařízení, které velmi připomíná vertikální solárium. Nevyzařuje však UV záření, ale speciální světlo, které stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu, bojuje proti příčinám stárnutí kůže a aktivuje tělu vlastní přirozený proces omlazení pleti. Světlo kolagenových trubic urychluje regeneraci kožních buněk o 150 – 200 %. Doporučená aplikace zahrnuje minimálně 10 x 10 minut, přičemž jedna minuta v kolagenáriu stojí kolem 30 Kč. Výhodné je tedy zakoupit permanentku.

Pokud tápete, jaký krém koupit vašim blízkým něžným stvořením nebo sami sobě, navštivte drogerii, lékárnu či kosmetické studio, kde vám určitě rádi poradí, jak vybrat ten správný elixír mládí.

i-Senior.cz

Reklama