Zařizování pokoje krok za krokem: Nenechte si ujít nejnovější trendy

Foto: Sinsay

Zaslouží si váš pokoj nový kabátek? Pak jste tady správně. Podíváme se na nejnovější trendy, které hýbou světem interiérového designu a poradíme i to, jak si vůbec najít svůj styl.

Reklama

Interiérový design je důležitější, než si myslíte. To, jakým způsobem se doma cítíme, je klíčové pro naše životní štěstí. Je pak jedno, jestli je to prostředí, kde máme od každého něco, nebo je to prostor vyladěný do sebemenšího detailu. Aby domov byl domovem, musíte se v něm zkrátka cítit dobře a obklopit se takovými věcmi, které vám dělají radost. Všímejte si dobře:

  • V jakých prostorách je vám dobře: Jsou to minimalistické a vzdušné místnosti, nebo nedáte dopustit na dekorace a útulnost? Případně kombinace obojího?
  • Jak trávíte doma čas? Je to místo, kde často odpočíváte? Hostíte návštěvy? 
  • Jaké materiály (ať už nábytku nebo textilií) jsou vám příjemné? 
  • Jsou pro vás důležité vůně? Podpořit můžete atmosféru své domácnosti aromatickým difuzérem nebo vonnou svíčkou.

Pokojovky kam se podíváš

Kromě toho, že vypadají skvěle v jakémkoliv prostoru, mají také nezpochybnitelnou funkci čištění vzduchu. Pokojovky vám toho přinesou do života zkrátka mnohem víc, než se na první pohled může zdát. Navíc je to poměrně vděčný koníček. 

Než se pustíte do velkého pěstování, začněte méně náročnými rostlinami, které vám udělají velkou parádu poměrně rychle. Rychlým růstem a odolností se vyznačuje třeba šplhavnice, zamiokulkas nebo aloe vera. A pokud nechcete klasický květináč, vyměnit je můžete za závěsný. Skvěle vypadají také vertikální systémy, ze kterých si můžete vytvořit doslova obraz z rostlin, který jednoduše připevníte na stěnu.

Staronový nábytek aneb upcyklace vládne světem 

Dávat starým kouskům nový vzhled nemusí být jen otázkou financí, ale také udržitelnosti. Pokud se vám příčí jen tak vyhazovat staré kousky nábytku jen proto, že už vypadají omšele nebo nepředstavují nejnovější trendy, můžete na to jít z druhé strany: masivní dřevo stačí zbrousit, vybledlou barvu oživit zbrusu novým nátěrem. Staré komody neuvěřitelně prokouknou, pokud jim vyměníte úchytky, omšelé křeslo se zase dá poměrně efektivně přečalounit. Nejen, že dáte šanci nábytku znovu zazářit, zároveň získáte produkt, který nikdo jiný než vy, mít nebude. 

Výrazné a syté barvy pro lepší náladu

Pokud vás přírodně laděné interiéry prostě netáhnou, pak vneste do svého domova trochu barev. Interiérové doplňky můžete obléct do sytých tónů, které jednou za čas lze obměňovat. Vybírejte takové doplňky a barvy, které se dají snadno kombinovat. Výrazné barvy jsou ideální třeba pro:

  • dekorační polštářky
  • povlečení a prostěradla 
  • deky a plédy
  • zarámované plakáty
  • svíčky

TIP: Vyberte si doplňky a dekorace do pokoje třeba na https://www.sinsay.com/cz/cz/.

Méně věcí, více kvality

Ne nadarmo se říká “Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.” U nábytku to platí beze zbytku. Proto každý nový kus do domácnosti pořizujte s rozmyslem. Velké obchodní řetězce mohou lehce nalákat na designové interiéry i věci v akcích. To je všechno samozřejmě v pořádku, jen je potřeba si jednotlivé dekorace do pokoje a nábytek dát do kontextu s vaší domácností. Je to produkt, který bude ladit i se zbytkem vašeho interiéru? Opravdu jej využijete? A nevypadá tak skvěle náhodou jenom proto, že je vedle dalších deseti věcí, se kterými ladí? 

Než si tak bezmyšlenkovitě naházíte tunu doplňků do nákupního košíku, nechte si alespoň část těhto otázek projít hlavou. A uvidíte – třeba se vyvarujete zbytečností, které za pár let budete chtít vyhodit do popelnice. 

Reklama