Západočeské lázně nabízejí možnost aktivního odpočinku

Už vás nebaví sedět doma na gauči a krásná místa znát jen z televizních dokumentů? Není nic jednoduššího, než si sbalit pár věcí a vypravit se na cestu plnou zážitků a dobrodružství. A nemusí to být rovnou přes půl světa. I takřka za rohem od vašeho domu se určitě nachází množství nádherných míst, o nichž nemáte ani tušení.

 

Česká republika je totiž na krásná města, jedinečné přírodní úkazy i starobylé památky velmi bohatá. Množství atraktivních míst ukrývají například západočeská lázeňská města, která navíc nabízejí možnost příjemného odpočinku při řadě relaxačních a léčebných procedur.

Vypravte se do nejnavštěvovanějšího lázeňského města České republiky

Karlovy Vary jsou tím úplně nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším z českých lázeňských měst. Čeští i zahraniční návštěvníci jsou do Karlových Varů lákání nejen množstvím wellness a léčebných zařízení, ale také krásnou Mlýnskou kolonádou a dalšími významnými památkami. Jedenkrát ročně se sem sjíždějí lidé z celého světa, aby navštívili Mezinárodní filmový festival, který se těší velké oblibě. Výlet do Karlových Varů si však můžete dopřát úplně kdykoliv, protože vždy je tady co dělat. Navštivte některý z oblíbených karlovarských hotelů, které pro vás ve spolupráci s ubytovacím portálem hotely.cz přichystaly řadu ubytovacích balíčků vhodných pro lázeňské hosty každé věkové kategorie. Výjimečný pobyt pro seniory nabízí například lázeňský hotel Thermal, v jehož balíčku naleznete komfortní ubytování s polopenzí i neomezený vstup do hotelového wellness centra. Relaxační seniorský balíček poté nabízí i spa hotel Smetana – Vyšehrad. Součástí balíčků je ubytování s polopenzí a také osm léčebných procedur sestavených na základě lékařského předpisu.

Františkovy Lázně – oáza klidu a relaxace

Vypravit se můžete i do dalšího ze západočeských lázeňských měst, do Františkových Lázní. Jedná se o velmi krásné město s dlouhou lázeňskou historií. Ve městě vyvěrá více než dvacet pramenů, jejichž léčivé účinky jsou známé a využívané již od 15. století. Navštívit můžete třeba oblíbený Františkův pramen či Glauberovy prameny. Za návštěvu stojí také krásná kolonáda či lázeňský park se slavnou sochou Františka. Týdenní pobyt ve Františkových Lázních vhodný pro seniory nabízí například lázeňský hotel Savoy. Kromě ubytování s polopenzí zde na hosty čeká sedm léčebných procedur zahrnujících nejrůznější masáže či koupele a také neomezený vstup do aquafora. Prakticky stejné podmínky i odpočinkové a léčebné procedury nabízí i oblíbený čtyřhvězdičkový hotel Pawlik sídlící v ulici 5. května.

Františkovy Lázně, zdroj: Pixabay.com

Mariánské Lázně

Posledním a zároveň nejmladším městem západočeského lázeňského trojúhelníku jsou Mariánské Lázně. Ty se proslavily zejména množstvím nádherných lázeňských parků, díky nimž jsou považovány za jedno z nejkrásnějších zahradních měst celé Evropy. Kromě parků zde můžete obdivovat například zajímavou promenádu s oblíbenou Zpívající fontánou, která ožívá každou lichou hodinu. V Mariánských Lázních a jejich okolí vyvěrá rovnou stovka minerálních pramenů, z nichž využívána je více než polovina. Mezi nejznámější z pramenů patří Křížový, Rudolfův či Ambrožův. Ubytování v Mariánských Lázních nabízí například oblíbený spa hotel Butterfly. Jeho klasický léčebný pobyt je tvořen ubytováním s polopenzí, řadou léčebných procedur i neomezeným vstupem do hotelových bazénů a saun. Lázeňský pobyt pro seniory poté nabízí i tříhvězdičkový hotel Flora. V balíčku naleznete ubytování s celodenním stravováním, klasickou masáž, inhalace i volný vstup do hotelového bazénu. Západočeská lázeňská města nabízejí opravdu nespočet možností ubytování i krásných míst. Záleží jen na vás, pro které z nich se rozhodnete.

Reklama