Zamilujte si „písčitou“ Itálii

Odolat létu v tolik oblíbeném a hlavně Čechy obklopeném Chorvatsku je pro mnohé nemyslitelné. Jenže co takhle pro změnu zkusit neméně známou Itálii? I ta je mnohými milována a kdo jednou italské pobřeží okusí, už nerad tráví dovolenou jinde.

Itálie vám nabídne nespočet krásných pláží a letovisek. Délka celého jejího pobřeží je téměř 7 600 km a vybrat si můžete z Jaderského, Iónského, Tyrhénského, Ligurského nebo Středozemního moře. I přestože Itálie nabízí většinou pláže písčité, na své si přijdou i milovníci kamínků. Od pobřeží z Terstu, přes Benátky, až do Ancony se střídá písek a laguny. Jižně pak můžete strávit letní chvilky i na oblázkových plážích. Pokud byste však chtěli pláž opravdu dokonalou po všech stránkách, pak vyhledávejte takové pláže, kterým byla udělena modrá vlajka – Bandiera Blu. Od roku 1987 ji dostalo již přes sto pláží, které se tak pyšní kvalitou vody, poskytovaných služeb a celkovou čistotou.

47 památek UNESCO

Ani o památky není v Itálii nouze, ba doslova je tento stát historickým rájem. Na území Apeninského poloostrovu se totiž nachází 47 památek UNESCO, což je nejvíce na světě. Pokud tedy budete na dovolené v Itálii, pak za prohlídku určitě stojí města jako je Řím, Florencie, Benátky, Neapol a Milán.

A kam přesně zavítat v krásách měst?

Benátky

Náměstí sv. Marka – Jde o nejhlavnější benátské náměstí, kde najdeme zvonici sv. Marka, což je nejznámější symbol samotných Benátek, a baziliku sv. Marka, která přímo navazuje na Dožecí palác.

Florencie

Za navštívení určitě stojí paláce jako je bývalý královský palác Palazzo Vecchio na Piazza della Signoria, dnes již slouží jako radnice, a palác Palazzo Pitti. Nejznámější italskou galerií ve Florencii je pak Galleria degli Uffizi.

Neapol

Ve třetím největším městě Itálie najdete starou normanskou pevnost Castel dell´Ovo, hrad Castel Nuovo, palác Palazzo Reale, který se nachází na velkém náměstí piazza Plebiscito a kde také uvidíte kruhový kostel Sv. Franiška z Paoly.

A kam zavítat v Římě se dozvíte již brzy v připravované rubrice o hlavních městech Evropy. Doufáme, že i vás tento stát nadchl, a zájezd do Itálie zvážíte. Zatím to venku na pořádné léto nevypadá, tak své rozhodnutí nechte až na poslední chvíli a pak naleznete last minute Itálii za nízkou cenu, za kterou se podívaná určitě vyplatí.

Reklama