Začít s angličtinou v každém věku se vyplatí

Cizí jazyky jsou čím dál tím více potřeba. I když je zrovna nepotřebujeme k naší profesi, jistě se sem tam dostaneme do situací, kdy by se nám hodil alespoň jazyk anglický. Ten je právě poslední dobou brán jako samozřejmost a ostatní jazyky jsou pak už jenom výhodou.

Pokud však přeci jen patříte k těm, co si myslí, že na jazyky už jsou staří a nějaké učení slovíček patří mlaďochům, pak vás zkusím přesvědčit o opaku.

Ať už jste z Prahy, Brna, Ostravy, či z menších měst a vesnic, určitě sem tam se vydáte třeba například na výlet vlakem. I tam se totiž můžete setkat s angličtinou. Přijde cizinec a chtě, nechtě se vás prostě zeptá, jakým směrem jede vlak. Vám samozřejmě nezbude nic jiného, než sklopit hlavu a s potupným úsměvem dát najevo, že vy mu neporadíte.

Jestli však nejste turisti, potom možná jste alespoň „dovolenkáři“. Občas si každý z nás chce v létě vyrazit třeba k moři a večer chce strávit v místní restauraci. Koupi dámských šatů, které k létu zaručeně patří, již každá žena zajisté zvládla doma. A pokud přeci jen ne, tak se již teď pokoukejte na internetu, a objednejte si v e-shopu nějaké ty pravé pro vás. Jenže krásnými šaty to nekončí. Oslnit musíme i řečí. Objednat si však na dovolené v zahraničí jen horko těžko můžeme česky. Není však nutné učit se jejich rodný jazyk. Místní speciality lze objednat i zmiňovanou angličtinou, kterou hovoří dnes již velká část populace.

Konec roku se blíží a s ním už mnoho z nás začíná vymýšlet nová předsevzetí do toho roku nového. A jedno z přání může být třeba právě naučit se cizí jazyk. Vyzkoušejte kurzy angličtiny v Praze, Brně či ve vašem bydlišti a uvidíte, že nejen že se naučíte nový jazyk, ale také si procvičíte vaši mysl, která nebude mít tak šanci na nějaké stárnutí a bude neustále v pozoru.

A TIP nakonec. Jednou takovou jazykovou školou, která se převážně zaměřuje na angličtinu je empire-skola.cz.

Reklama