Vzpomínáte rádi na prázdninové tábory?

Prázdniny strávené na táborech měly příchuť slunce, lesa, vody, vůní malin a jahod. Pusa ušmudlaná od borůvek, dobrodružné noční hlídky a stezky odvahy s bušícím srdíčkem v hrudi. Kdo z nás by občas nostalgicky nezavzpomínal na dětské tábory s nezapomenutelnou atmosférou.

Možná jste byli skautem, možná spíše pionýrem, ale zážitky máme zřejmě všichni podobné. Také se usmíváte, když odvážíte děti nebo vnoučata na tábor a zároveň jim závidíte, jaké je budou čekat nevšední zážitky a bezstarostný čas plný radostí? Tak to opravdu nemusíte, i když už jste dávno odrostli dětským střevíčkům. Už nemusíte jen vzpomínat.

Několik cestovních kanceláří začalo zařazovat do svých nabídek i letní tábory pro dospělé a seniory, věkové rozmezí většinou uvádějí od 40 do 99 let. Mají profesionálně naplánovaný i klasický táborový program jako je ranní rozcvička, celotáborová hra, sbírání bobříků, výroba totemu, tvořivé dílny, hlídání táborové vlajky a večerní táboráky. Další zábavou je i rybolov houbaření, výlety do okolí či taneční večery. Tábory pro seniory mohou být i tematicky zaměřené podobně jako tábory dětské: indiánské, historické, atp.

Pokud se bojíte, že už pro Vaše tělo není zrovna nic moc příjemného spát na zemi ve stanech, můžete si vybrat stan s podsadou, ale i ubytování v chatkách či pohodlných hotelích.

Stačí si zadat třeba do internetového vyhledávače googlu „tábor pro seniory“ a uvidíte, kolik zajímavých nabídek na Vás vykoukne. Sice to nemám ověřené a potvrzené, ale dá se očekávat, že z táborů pro seniory zmizely pro dospělé poněkud omezující prvky dětských táborů, jako je přísná večerka, zákaz alkoholu či návštěv ve stanech u opačného pohlaví. Seniorské tábory se tedy zdají být obrázekem dokonalého odpočinku.

Třeba je právě letos ten správný čas změnit navyklé stereotypy dovolené u moře či na chalupě, domluvit se partou přátel a prožít opravdu nevšední a aktivní dovolenou, která zcela určitě nebude nudná a která jistě přinese spoustu nezapomenutelných zážitků. Jako bych to viděla: zapadající slunce, praskající táborák, vůně buřu  a tóny kytary: Teskně hučí Niagára…

[vsw id=“f8TMf4u_Z74″ source=“youtube“ width=“425″ height=“344″ autoplay=“no“]

Brzy Vám přineseme i konkrétní letní tábory pro seniory, které se letos u nás uskuteční.

Reklama