Vyznejte se ve světě rybářských potřeb

Zorientovat se v množství rybářských potřeb dostupných pro absolutní začátečníky i pokročilé rybáře může být velmi obtížné. Na trhu je k dispozici nepřeberné množství produktů. Poradíme vám, jak se v nich vyznat.

Základní rybářské potřeby. Začátečník by neměl podlehnout touze, že potřebuje úplně všechno, na co mu padne zrak. Nebo co se mu, v tom horším případě, snaží prodejce vnutit zdařilým marketingem. Když v obchodě s rybářskými potřebami zachováte chladnou hlavu, ocení to i vaše peněženka. Teprve až se do rybolovu řádně ponoříte (doslova), můžete svůj arzenál rozšířit.

Pořízením prutu, který je určitě tím nejdůležitějším náčiním, všechno teprve začíná. Váš výběr se nevyhnutelně bude odvíjet i od zvoleného rybářského stylu. První rybářské pokusy se jednoznačně neobejdou bez navijáku, který patří mezi ty finančně náročnější součásti. Potřebný bude stejně tak i navazovací materiál.

Ihned najdou využití i nejrůznější drobné komponenty jako háčky či karabinky. Přímo povinnou součástí rybářské výbavy je tzv. pean neboli kleště určené na vyndávání háčku z rybí tlamy, které lze takto provádět šetrně. Podběrák na rozdíl od peanu povinný není, avšak je doporučovaný, a to i pro začínající rybáře včetně dětí. Rozhodně si nezapomeňte koupit ani metr.

A něco navíc

Moderní rybařinu poznamenal bouřlivý vývoj, který udělal jednoznačně přítrž chytání na klacek s plechovkou žížal. Na ryby se dnes chodí sofistikovaněji i pohodlněji, jednoduché stoličky nahradila křesílka. V rybářské výbavě dnes zpravidla nechybí ani vhodné oblečení z funkčních materiálů zajišťující za každého počasí komfort v podobě tepla a sucha.

Ti náročnější si neváhají pořizovat také echoloty, které slouží k mapování dna v místě lovu. Částka investovaná do rybářského vybavení tak nemusí být nijak přemrštěně vysoká a do značné míry záleží na tom, kolik komfortu na rybách vyžadujete a jak moc jste sami ochotni do svého pohodlí investovat.

Reklama