Využijte státní příspěvek na lázeňské pobyty ve Františkových Lázních

Františkovy Lázně, Glaubnerovy prameny, Autor: KareljZdroj: Wikimedia.org Odkaz

K trávení letošní letní i podzimní dovolené budou vhodné tuzemské lázeňské pobyty, na které je poskytován státní příspěvek ve výši 4 000 Kč. Ideálním místem s širokým výběrem lázeňských procedur, krásnou přírodou a velkou nabídkou volnočasových aktivit jsou Františkovy Lázně. Co se léčí ve Františkových Lázních? Jak získat státní příspěvek na lázeňský pobyt? A kdo má na příspěvek nárok?

Reklama

Historie lázeňství ve Františkových Lázních sahá do 15. století. Z té doby zůstaly dochovány první zmínky o využívání léčivých pramenů. V lázeňském městě a jeho okolí vyvěrá přes dvacet minerálních pramenů, které jsou základním prvkem vodoléčitelství.

Františkovy Lázně vynikají léčbou širokého spektra nemocí

Minerální prameny ve Františkových Lázních vynikají velmi vysokou kvalitou. Jsou bohaté na minerály, soli a oxid uhličitý. Díky své vysoké kvalitě jsou minerální prameny využívány pro léčbu širokého spektra onemocnění.

Ve Františkových Lázních se léčí potíže pohybového aparátu, gynekologická a onkologická onemocnění, diabetes, nemoci spojené s kardiovaskulárním systémem a také potíže trávicího ústrojí, kožní nemoci a onemocnění nervové soustavy.

Záběr je opravdu široký a využívá celé spektrum vodoléčebných procedur. Od lázeňských koupelí, masáží a zábalů přes pitné kúry až po kondiční cvičení. Léčebné pobyty ve Františkových Lázních jsou vždy přizpůsobeny podle pacientovy diagnózy.

Lázně nabízí pestrou nabídku aktivit a turistických tras

Podstatnou část lázeňské léčby tvoří aktivní pohyb a pestrá strava. A právě o pohyb, ani zdravou stravu není v lázních nouze. Zatímco stravovací režim a nabídka lahodných pokrmů jsou v rukou lázeňských domů, forma volnočasových pohybových aktivit je výhradně ve vaší režii.

Lázně se pyšní nádhernou kolonádou a malebným městským centrem, které je ze všech stran obklopeno parky. Ke kondičním procházkám a Nordic Walkingu jsou vhodné Isabelina promenáda, rozsáhlý lázeňský park a velké množství turistických tras, které vedou k léčebným pramenům. K nejoblíbenějším cílům patří Františkův pramen, Sluneční pramen či Glauberovy prameny. Na konci lázeňského parku se nachází rybník Amerika s ptačí pozorovatelnou. Na protější, východní, straně lázní vybízí k pohledu na město i do širého kraje rozhledna Zámeček z roku 1916.

Využijte státní příspěvek na lázeňský pobyt

Letos může každý pojištěnec jakékoliv české zdravotní pojišťovny, který je starší 18 let, využít speciální státní příspěvek na lázeňský pobyt. Státní příspěvek ve výši 4 000 Kč je poskytován na lázeňské pobyty v termínu od 1. 7. do 31. 12. 2020, jejichž délka je alespoň sedm nocí a zahrnují minimálně pět léčebných procedur.

Státní příspěvek je poskytován na lázeňské pobyty u registrovaných poskytovatelů lázeňské léčebně rehabilitační péče. Ve Františkových Lázních lze příspěvek využít ve Spa Resort Pawlik – Aquaforum a v hotelech Belvedere, Dr. Adler, Metropol a Luisa.

Letošní lázeňské pobyty jsou proto jako stvořené pro příjemnou dovolenou v České republice, kterou si vychutnáte s vaším partnerem, kamarádkou nebo rovnou s celou rodinou.

Reklama