Výroba bezpečnostních mříží

Dnešní článek potěší hlavně mužské čtenáře. Podíváme se totiž na provedení a výrobu zabezpečovacích mříží.

Hlavním cílem naší pozornosti nebudou mříže kované, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale mříže rolovací. Ty nacházejí obrovské uplatnění ve výlohách obchodů, u vstupů do prodejen, ale také například jako zabezpečení garáží.

Na rozdíl od klasických kovaných mříží, které jsou v současnosti spíše uměleckým doplňkem, jsou rolovací mříže jedny z nejpoužívanějších typů ochrany před vniknutím nezvaných zlodějů a vandalů.

Přes den si jich většinou nevšimneme, protože jsou pečlivě schované před zraky zákazníků, aby měli ničím nerušený výhled například na vystavované zboží. Ve velké míře si je můžeme prohlédnout večer, ve velkých nákupních střediscích, kdy malé obchůdky zavírají. K vidění jsou rozmanité typy provedení. Možná jste se také zaobírali otázkou, jak se vlastně vyrábějí.

Největší výrobce stínící techniky, garážových vrat a rolovacích mříží, firma Univers Tech s.r.o. nám poskytla možnost nahlédnout do jejich výroby.

Rolovací mříže se vyrábějí z ocelových, galvanizovaných trubek nebo plných galvanizovaných profilů, popřípadě profilů s mikro perforací, to znamená, že jsou v roletě malé otvory o průměru 3mm.

Společnost Univers vyrábí všechny mříže na individuální přání zákazníka. Nejdříve se připraví hlavní hřídel, na kterou bude ve finále mříž navinuta. Na hřídel se uchytí bubny a navinou pružiny. Poté se přistoupí ke konstrukci samotné mříže. Jestliže se vyrábí mříž s galvanizovaných trubek, jsou trubky mezi sebou spojovány speciálními spojkami, které jsou nýtovány. Mříže můžou být vyrobeny také z tvarovaných trubek, které působí velice esteticky. Postup je obdobný.

Pohonem rolovacích mříží je nejčastěji elektromotor, popřípadě manuální otvírání. Po kompletaci následuje pečlivé kontrola a montáž u zákazníka.

U samotné instalace mříží se nejdříve uchytí vodítka s bočnicí na instalovaný otvor. Poté se namontuje hřídel rolovací mříže a samotný pancíř. Dílo je hotovo. Více informací o bezpečnostních mříží se dozvíte na adrese www.univers.cz.

Reklama