Vyrážíte s dětmi na dovolenou? Na co se připravit a co nezapomenout vzít s sebou?

Trávit volný čas s vnoučaty je radost. Z pozice prarodičů už nemusíte být ti zlí a vychovávat, ale můžete se pro změnu stát těmi hodnými a rozmazlovat. Pokud ale s dětmi vyrážíte v létě na dovolenou, pak je přeci jen dobré pamatovat na rodičovskou úlohu. Na co se připravit? Co nezapomenout vzít s sebou? A kam s dětmi vyrazit?

 

Chcete-li letos strávit dovolenou s vnoučaty, pak předem zapomeňte na idylku plnou klidu. Připravte se na pár hektických dní plných dětského křiku. Ať už ale budou děti jakkoliv hlučné, vězte, že vás dobijí energií a především každý den obdaří smíchem a pocitem štěstí.

Místo dovolené musí být pro děti přátelské

Dovolenou s vnoučaty je zapotřebí dobře naplánovat. Vybírejte místo, které chcete navštívit nejen vy, ale které je vhodné i pro děti. Hotel s bazénem a brouzdalištěm, penzion s dětským hřiště, chata u lesa, …

Ideální je spojit dovolenou s poznáváním nových míst. Ty vybírejte podle věku vnoučat, vyrazit můžete na hrady a zámky, do muzeí nebo do přírody. Pokud jedete s cestovní kanceláří, pak se zajímejte o to, zda nenabízí také animační programy.

TIP: Výběr destinace a program určitě plánujte i s vnoučaty, která vám sama poví, kam se chtějí podívat a co by je bavilo.

Smutek a stesk po rodičích? Vhod přijde do kufru přibalit fotografii maminky a tatínka.

Jídlo vyřešte na dovolené švédskými stoly

Máte-li cíl vaší dovolené stanovený, pak je na čase začít řešit jídlo. Děti jsou často vybíravé a to, co se jim nelíbí a nechutná jim, prostě jíst nebudou.

Abyste se nemuseli s vašimi ratolestmi každý den handrkovat, volte dovolenou s polopenzí nebo s plnou penzí, v rámci které je jídlo servírováno formou švédských stolů. Vy i vnoučata si tak můžete vybrat zrovna to, na co budete mít chuť.

TIP: Pokud je to jen možné zapomeňte na vlastní stravování a každodenní vyváření, na dovolené si máte přeci odpočinout.

Zdravotní problémy? Bez plné lékárničky a cestovního pojištění mimo ČR nevyjíždějte.

Buďte připraveni na nudu a nevolnost na cestách

Ať už na dovolenou jedete autem, autobusem, vlakem nebo letíte letadlem, nikdy nezapomínejte, že cesta bude pro děti dlouhá a nudná. 

Zkuste tak jízdu naplánovat na dobu, kdy děti spí. Proto jim ale s sebou přibalte dostatek her vhodných na cesty a dobře zvažte, zda by nebyl vhodný také tablet s nějakou pohádkou.

TIP: Cesta není jen o zábavě, dětem se může při jízdě či letu udělat nevolno, proto bez kinedrylu a papírových pytlíků raději nevyrážejte.

Reklama