Vypadáte starší, než jste? Pozor na chyby v líčení, které přidávají na věku

Vypadáte na víc než na tolik, kolik vám je let? Pak se možná dopouštíte hned několik chyb v líčení, které vám přidávají na věku. V dnešním článku zaostříme na sílu make-upu. Vězte, že nejen s jemným konturováním a ladící tvářenkou budete vypadat mnohem mladší.

S make-upem to nepřehánějte

Říkáte si, že čím více vrstev make-upu na sebe nanesete, tím lépe budete vypadat? Jste na omylu. Velká vrstva produktu naopak zdůrazní všechny vaše vrásky. Zůstaňte proto pouze u jedné a raději nezapomeňte pod make-up aplikovat krém a bázi, která vám pleť krásně sjednotí.

Vyberte správný odstín make-upu

U make-upu ještě chvíli zůstaneme. Kromě velkého množství vám na věku může přidat i špatný odstín a typ make-upu. Stárnoucí pleť potřebuje pořádnou vzpruhu, a tak vsaďte na rozjasňující a hydratační. Jestliže sáhnete po „antiaging“ produktu, rozhodně tím nešlápnete vedle. Zapotřebí je ale najít ten správný odstín, pokud se vám to nedaří, zkuste si ho namíchat ze dvou různých odstínů. A pozor, při líčení se nesoustřeďte jen na pleť, make-upem by měl být sjednocen i krk a dekolt.

Přehnané konturování vám přidá na letech

Konturování obličeje je v módě, avšak přehnané zdůraznění starší pleti s vráskami na svěžesti nepřidá. Stejně tak se vyvarujte výrazné tvářence, která z vás místo mladé kočky udělá postarší Marfušu. Na tvářenku nezapomínejte, snažte se ji ale vždy sladit s barvou rtů, ať nepůsobí příliš tvrdě. Raději vybírejte z přirozenějších odstínů. Pamatujte na to, že jakékoliv zvýraznění na vaší pleti vám zvýrazní i vrásky, to přeci nechcete. Rozhodně to nepřehánějte ani s korektorem.

Pozor na výrazné obočí a pavoučí řasy

Momentálně je trendy přirozené obočí, proto zapomeňte na nakreslenou tenkou linku, stejně tak i na takzvané tlusté slimáčí obočí. Pohrajte si s několika produkty a snažte se vytvarovat si přirozený tvar. Použít k tomu můžete tužku, gel i stíny. Řiďte se však tím, že: „Méně je někdy více.“ Na stejné řčení myslete také při malování řas. Jedna až dvě vrstvy řasenky bohatě stačí. Slepené řasy a žmolky na řasách vám roky rozhodně neuberou, ba naopak.

Správná rtěnka vám ubere i několik let

Máte pocit, že i přes dokonalé líčení stále vypadáte na svůj věk? Uberte si několik let rtěnkou, avšak zapomeňte na neutrální barvy, raději sáhněte po červené nebo jemnější růžové. Klasické nanášení zkuste vyměnit za aplikaci štětcem. Rtěnku pomocí štětečku dejte na střed vašich rtů a poté ji roztáhněte do rohů.

Zdroj: Instagram
Zdroj: Instagram
Zdroj: Instagram
Zdroj: Instagram

O tom, že make-up je mocná čarodějka a že správné líčení vám může ubrat i několik let, se můžete přesvědčit ve videu.

Reklama