Vychutnejte si jaro plné nových zážitků

Před pár dny oficiálně začalo jaro. Příroda si ale pro nás ještě nachystala poslední dávku zimního počasí. Sníh, teploty pod nulou. Ale i tak se již blížící jaro nedá zapřít.

Ráno nás budí otužilé jarní ptactvo a přeci jen občas vykoukne sluníčko, které hřeje, blaží nás po těle i po duši. Spolu s jarem se můžeme těšit nejen na pěkné počasí, ale také na nové zážitky s našimi blízkými.

Na konec března letos připadají velikonoční svátky. Mnoho z nás dodržuje tradici Velikonoc a těší se z těchto svátků. Vnoučata či pravnoučata přijedou na pomlázku a my se můžeme těšit z jejich přítomnosti. Nebo tyto svátky z jakýchkoliv důvodů neslavíte? Že byste v toto období rádi prožili netradiční relaxační víkend? Vydejme se do Jeseníků na Praděd. Krásná příroda, klid, lesy. Praděd nám poskytne pohled do kraje ze svých 1491 metrů nad mořem. I v Jizerských horách můžeme strávit příjemné dva dny odpočinku. V pěkném hotelu v Bratrouchově si dopřejeme pohodlné ubytování s možností využití bazénu s mořskou vodou. Procházkou po turistických trasách sami zjistíme, jak se budeme cítit svěže a uvolněně.

Noc v oblacích, zdrioj: Esennce.cz
Noc v oblacích, zdrioj: Esennce.cz

A co takhle výlet do Prahy? Že jste tam již pěkně dlouho nebyli? A tolik se v ní změnilo. Petřín, Národní divadlo, Karlův most či návštěva zoologické nebo botanické zahrady nikdy nezklamou.

Na jaře lze začít s aktivitami, které přes zimu provozovat nejdou nebo jdou jen omezeně. Třeba s golfem. V zimě jsou k dispozici kryté haly, ale zelené vervné hřiště jen stěží nahradí. Že jste to ještě nikdy nezkoušeli? Tak to je nejvyšší čas. Nemusíte si kvůli vyzkoušení pořizovat pomůcky.

Zajistěte si jednu lekci golfu pro začátečníky a hole, míčky a instruktora dostanete k tomu. Naučíte se zacházet s holemi, základní pravidla hry a navíc strávíte den venku.

Pokud máte v oblibě vodu a lodě, pak by byl pro vás jako stvořený den na jachtě. Na Lipenské přehradě na vás v marině čekají krásné jachty. Můžete si jí vypůjčit na celý den a po instruktáži, jak s ní zacházet a jak jí ovládat, už jen stačí napnout plachty vydat se na vodu. Jestli byste raději přenechali loď zkušenému kapitánovi? I to lze. Je také možné se během dne na jachtě s dohledem kapitána naučit jachtu řídit. Nebo se jen prostě nechte provést po Lipně a starost o loď bude na kapitánovi. Vy si jen užijete příjemnou cestu, slunce na tváři a vítr ve vlasech.

Malá plachatnice, zdroj: Esennce.cz
Malá plachatnice, zdroj: Esennce.cz

Zatoužili jste po přečtení tohoto článku prožít jaro trochu jinak než každý rok? Využijte toto roční období k nastartování zajímavého roku plného nových zážitků. Vždyť na sledování oblíbených seriálů a čtení knížek máme celou zimu…

Reklama