Vybíráme zahradní nábytek

Jaro už je v plném proudu, tudíž je nejvyšší čas po dlouhé zimě připravit naše zahrady k plnohodnotnému užívání.

Jedním z prvních kroků bezesporu patří příprava zahradního nábytku. Jestliže jste se rozhodli, že váš stávající stůl nebo židličky vyžadují zaslouženou obměnu, poskytneme vám v dnešním článku užitečné informace, které vám pomůžou vybrat funkční a zároveň pohodlný zahradní nábytek. zpříjemní chvíle odpočinku na čerstvém vzduchu.

Kvalitní a pohodlná zahradní souprava zpříjemní chvíle odpočinku na čerstvém vzduchu, stejně tak poskytne místo pro setkávání s našimi přáteli u letního grilování. Příjemné posezení dobije člověka energií o to více, když máme posezení situované u zahradního jezírka. Biotop jezírka s lekníny a rybičkami oživí každou zahradu.

Sestavy zahradního nábytku nabízí široké spektrum kombinovatelnosti. Ke stolům obdélníkového půdorysy se nejvíce hodí dvě lavice případně doplněné židlí. Naopak máme-li kulatý stůl, na lavice určitě zapomene a zvolím pohodlná křesla.

Do okrasných zahrad se výborně soupravy ze dřeva či ratanu. Dřevěný nábytek je konstrukčně pevný a při správné údržbě vám poslouží dlouhá léta. Dřevěný nábytek je dobré každou sezónu zkontrolovat, zda není poškozený zářezy nebo uštípnutím materiálu. Najdeme-li takový defekt, poškozené místo přetřeme ochranným nátěrem, aby vlhkostí nezačal nahnívat. Podle potřeby, většinou každou druhou až třetí sezónu, přetřeme jak stůl, tak židle ochranným nátěrem.

Vysoce elegantním řešením, které zaujme vaše hosty je zahradní nábytek vyrobený z ratanu. Ratan výborně snáší vlhkost a je proto vhodný do koupelen a zahradních teras. Dnes na trhu můžeme také narazit na umělý ratan, který je de facto bezúdržbový. Ratanový nábytek je pohodlný, lehký a díky své struktuře také vzdušný.

Finančně nejméně náročnou variantu nabízí plastový zahradní nábytek. Plastové stoly stačí jen udržovat v čistotě. Nepotřebujete žádné ochranné nátěry nebo schovávání před deštěm. Nevýhodou je menší pevnost jeho konstrukce.

Širokou nabídku zahradního nábytku, příslušenství, stejně jako zahradní nářadí můžete najít na stránkách www.garden-shop.cz

Reklama