Vtipy nás zaručeně rozesmějí

„Znáš tento?“ nebo „Slyšel jsi ho už? Je fakt dost dobrý. To jsem se zase po dlouhé době pořádně zasmál.“ Tyto věty určitě každý z nás nejednou slyšel. A o čem je řeč? No přece o vtipech.

 

 

 

Jste tak nadšení, že jej hned vyprávíte dále – kolegům v práci, spolužákům ve škole, štamgastům v hospodě, členům rodiny, kamarádkám u kafíčka. Nic to nestojí a zvedne náladu mnoha lidem.

A to, že smích je kořením života, jistě každý ví. Ovšem tenhle druh koření se nedá koupit a ani nikde neroste. Avšak dodá našemu tělu energii a lépe tak zvládáme stres, špatnou náladu, hromadu každodenních nekončících povinností. Je nám hned lépe, máme pocit pohody, radosti a štěstí.

Je několik českých přísloví, které vyzdvihují legraci – „S humorem jde všechno lépe“ anebo „Sranda musí být, i kdyby na chleba nebylo.“ Něco na tom je. Jenže v dnešní hektické době se nenajde moc situací, které by stály za pořádné rozhýbání naší bránice.

Ano, můžeme si zajít do kina na nějakou dobrou komedii anebo si vybrat zábavný pořad z televizní nabídky v pohodlí domova. Dalším řešením jsou vtipy. Šíři se v tištěné podobě v novinách a časopisech, knižním vydáním, ústní formou a také pomocí internetu, kdy se rychleji dostanou k různým věkovým skupinám lidí.

Někdo fórky vykládat neumí, nechtěně je prostě splete a pointa je pryč. Opakem jsou ti, kteří sypou anekdoty z rukávu jeden za druhým. Ti jsou vždy vítanými společníky v každé partě a je prostě veselo.

Vtipy jsou vlastně krátké výstižné příběhy, jejichž cílem je rozesmát a pobavit. Mohou být z různého prostředí – politického, lékařského, úřednického, právnického, manželského, školního, vojenského, erotického. O roztomilých zvířátkách nebo osobách –  tchýních, policajtech, důchodcích, vojácích, ženách, mužích, lordech.

Snad nejvíce šířené jsou vtipy o blondýnkách a také o Pepíčkovi, který mají rádi zvláště malí školáci. Nahlédnout můžeme pomocí frků do žákovských knížek a různých druhů poznámek. Černý humor a kameňáky se těší velké oblibě u mladé a střední generace.

Určitě si každý najde svou kategorii vtipů, která mu vyhovuje a rád se s chutí se zasměje.

Reklama