VŠE NEJLEPŠÍ TOUR 2011 – Marie Rottrová

Není snad nikdo, kdo by neznal písničky naší významné české pěvecké stálice přezdívané Lady soul Marie Rottrové. Tato dáma svým šarmem a krásným zpěvem oslovuje všechny generace více jak čtyřicet let. Má dva syny, kteří jsou také hudebníci a tím potvrzují přísloví, že jablko nepadá daleko od stromu.

K letošnímu významnému životnímu jubileu se zpěvačka rozhodla svou aktivní kariéru ukončit. Její poslední koncertní turné s názvem VŠE NEJLEPŠÍ TOUR 2011 právě probíhá. Marie Rottrová bude na jedenácti velkých koncertech se všemi nádhernými hity naposledy na pódiu.

V říjnu navštívila města České Budějovice, Liberec, Pardubice. Listopad patřil městům Brno a Hradec Králové. Její nádherné písničky si můžete poslechnout ještě na koncertech, které se budou konat 10. 11. v Ústí nad Labem, 23. 11. v Ostravě, 24. 11. ve Zlíně, 30. 11. v Karlových Varch, 1. 12. v Plzni a turné bude zakončeno závěrečným koncertem 8. 12. v TESLA ARÉNĚ v Praze. Záznam koncertu bychom mohli mít možnost shlédnout i v televizi.

Hosty koncertního turné jsou její přátelé – Jaroslav Wykrent, Petr Spálený, Petr Němec, Zdeněk Vřešťál a další, kteří s ní spolupracovali v průběhu kariéry. Na koncertech Marii doprovází ostravská skupina Flamingo a hudební hosté. Marie Rottrová je dámou, která umí s grácií stárnout. A jak se říká, umí i ve správné chvíli skončit.

V její pěvecké kariéře sehrály nemalou úlohu vynikající textaři, kteří jí napsali moc krásné texty. Jednalo se například o Jaroslava Wykrenta, Jiřinu Fikejzovou a Jaromíra Nohavicu. Vydala okolo dvaceti alb, desítky výběrů a absolvovala přes tři tisíce koncertů. Vystupovala v televizi a populární se stal její vlastní pořad Divadélko pod věží, který měl přes dvacet dílů. Zvala si do něj spoustu známých osobností. Mimo jiné například i Jiřího Bartošku a Pavla Bobka, se kterými natočila i písňové duety (Klíč pro štěstí, S tím bláznem si nic nezačínej).

Umělecká kariéra Marie Rottrové byla kolem 80. let narušena zdravotními i osobními problémy. Ovšem od roku 2001 zažívá svůj velký návrat. O tom svědčí vyprodaná vystoupení a rychle mizející alba z pultů prodejen. Na závěr roku 2009 „Lady soul“ vydala po osmi letech album Stopy s autorskými písničkami Zuzany Navarové a dalších, za kterou získala zlatou desku.  V roce 2010 vyšel výběr hitů Osud mi tě přál a v dubnu 2011 přišel do prodejen komplet 3 CD s názvem Zlatá kolekce. Je to dosud největší výběr hitů z celé kariéry nestárnoucí dámy Marie Rottrové.

Závěrem si vzpomeňme na největší hity – Kůň bílý, Lásko voníš deštěm, Zřejmě letos nejsou kytky, Ten vůz už jel, Markétka, Štěstí, Měli jsme se potkat dřív, Lásko, Večerem zhýčkaná, Řeka lásky, Skořápky ořechů, Lakomá, Žaluzie.

 

Koncerty:
  • 10. 11. Ústí nad Labem
  • 23. 11. Ostrava
  • 24. 11. Zlín
  • 30. 11. Karlovy Vary
  • 1. 12. Plzeň
  • 8. 12. Praha
  • i-Senior.cz
Reklama