Vraťte se do dětských let …

Kdo by si nechtěl někdy zavzpomínat na dobu dětství svého nebo svých potomků. Kde jinde by se nám to mohlo podařit než v Muzeu hraček. Do jednoho takového muzea se můžete vypravit i ve Frýdku-Místku.

 

 

 

Již samotné prostory muzea vzbuzují atmosféru časů minulých, muzeum sídlí v prostorách starého měšťanského domu z roku 1850, který již sám o sobě je unikátem. V muzeu se vám naskytne neskutečná scenérie desítek či dokonce stovek hraček z různého období – nejstarší kousky jsou až z roku 1850, těm nejmladším je pak málo přes dvacet let.

Dámy i holčičky budou jistě obdivovat množství panenek, vybavených pokojíčků, kuchyněk, některé z vystavených exemplářů jsou skutečnými unikáty z počátku 20. století. Výrazné zastoupení zde má i panenka Barbie, která se stala skutečným fenoménem pro všechny malé slečny a věřte nebo ne, nedávno oslavila 50 let.

Příchozí muži pak mohou obdivovat množství aut, vláčků, vojenských hraček, některé i s kabelovým ovládáním.

Kdo má doma poklady, které se právě ve sbírce nenacházejí, může nabídnou své hračky k výkupu a obohatit tím existující expozice.

Mohu vám slíbit, že jistojistě narazíte na opravdové unikáty a každý si zde najde právě tu hračku, kterou měl v dětství nejraději. Muzeum hraček najdete v prvním patře budovy č. 21 na Tržní ulici, přímo na místeckém náměstí. Pro všechny zájemce je otevřeno od středy do pátku mezi 10:00 – 15:45 a o víkendu v čase 9:30 – 16:45 hodin.

 i-Senior.cz

Reklama