Vnitřní zateplování bytů šetří vaše peníze

Zimní období pomalu přichází a s ním jde ruku v ruce obvyklé každoroční zdražování energií. Vytopit svůj dům bývá čím dál víc finančně náročnější, nehledě na to, že velká část tepla kvapem utíká sebemenšími netěsnostmi nebo tenkými zdmi.

 

Reklama

 

V dnešní době je nezbytností mít co nejvíce energeticky šetrný dům. U novostaveb se s tím počítá, proto je velkým trendem stavba nízkoenergetických domů. Co však ale dělat, když máte starší dům?

Teplo z bytů uniká několika způsoby. Jedním z hlavních úniků je prostřednictvím netěsných oken, nezateplenou střechou, popřípadě nezatepleným mezipodlažím. Největším faktorem, který má na svědomí ztrátu energie, jsou žalostně tenké venkovní stěny.

Tento problém se většinou řeší vnějším zateplením celého domu pomocí polystyrénových desek, většinou hrubých 10 cm. Polystyren je výborným izolačním materiálem, avšak vnější zateplení má několik nevýhod. Hlavní nevýhodou je finanční náročnost a pracnost zateplení celého domu. Je zapotřebí postavit lešení, dům se zatepluje kompletně, nehledě na to, že některé stěny mohou být již od stavby silnější a nutně zateplení nepotřebují. Po nalepení polystyrénových desek je také nutné celý dům omítnout a jak je dnes zvykem, moderně jej nabarvit. Celá investice vás vyjde nejméně na pár set tisíc korun. Po vnějším zateplení se stejně budete potýkat s problémem, kdy vaše chladné stěny budou potřebovat absorbovat část tepla. Jestliže nevytápíte místnost permanentně, bude se při každém novém výhřevu část tepla absorbovat právě do chladných stěn.

Máme pro vás levnější, pracovně i časově nenáročné řešení. Tím je vnitřní zateplování bytů. Postup je obdobný jako u vnějšího zateplování, s tím rozdílem, že se provádí zevnitř bytu. Vnitřní zateplování má hned několik výhod. Šetří materiál, tudíž i finance. Není nezbytně nutné zateplovat všechny vnější stěny domu, když tenčím zdivem disponují například jen dvě stěny. Vnitřní zateplení odbourává problém chladných zdí. Zateplená stěna nepropustí teplo do chladných stěn, tudíž se vám teplo v pokoji lépe akumuluje a nemusíte příliš vytápět. Kromě tepelné izolace vnitřní zateplení zamezuje vzniku plísní a naprostou výhodou je rychlost její instalace. Po zaschnutí lepidlové stěrky, většinou na druhý den, je možné ihned natáhnout omítku, která rychle vyschne a nic nebrání ve vymalování stěny.

Vnitřní zateplení pokoje vás tak vyjde řádově na pár set korun díky menší spotřebě materiálu, menší pracnosti a vynechání omítnutí a nabarvení celého domu, které je nezbytně nutné u venkovního zateplení. Pár set korun za vnitřní zateplení v porovnání k desítkám až stovkám tisíců za venkovní zateplení je už přece znát. Neplýtvejte energií, šetřete své finance!

[album: http://www.i-senior.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/Zateplovani/]

 


i-Senior.cz

Reklama