Víkend ovládlo písmenkové mistrovství

Jak vypadá velký svátek všech scrabblistů? Žádné hodování nečekejte. Hrací plocha, spousta písmenek a pekelné soustředění – o víkendu 17. – 18. listopadu své síly změřili ti nejlepší v disciplíně, která sice nevyžaduje silné svaly, ale “vytrénovaný” mozek.

 

NEPUFÁME za 149 bodů a NAKLONÍŠ za 131 bodů – to byla nejbodovanější slova již dvacátého, tedy jubilejního mistrovství. Acutil Mistrovství ČR 2013 se konalo v jídelně Prechezy Přerov, z předchozích 12 kvalifikačních turnajů se svými výkony v průběhu roku kvalifikovalo 32 nejlepších hráčů. Nejmladšímu účastníkovi bylo 19 let, nejstaršímu 63 let. Nejvyšší výhra čítala 501 bodů.

Kdo se stal mistrem ČR 2013 ve scrabblu? 

Přední příčky obsadili favorité, kteří za sebou mají již řadu zkušeností a úspěchů. Třetí místo obsadil Martin Sobala, trojnásobný mistr ČR s průměrným skóre 385 bodů. Druhé místo patřilo loňskému vítězi Martinu Kučovi, který je současně dvojnásobným mistrem ČR a šestinásobný vícemistr s průměrným skóre 385 bodů. Pomyslnou korunu získal Pavel Podbrdský, který se stal mistrem ČR již počtvrté, jeho průměrné skóre je 382 bodů. Na vítěze, kromě úcty soupeřů, čekaly věcné ceny a dárkové koše.

Pavel Podbrdský propadl Scrabblu ve 24 letech a hře se věnuje již 8 let. A co jej na hře nejvíce baví? “Samozřejmě vyhrávat, baví mě potkávat na turnajích kamarády, přátelská a uvolněná atmosféra mezi scrabblisty,” říká Pavel Podbrdský. A co by poradil začínajícím scrabblistům? “Prostě hrát, trénovat živě i přes internet, rozšiřovat si slovní zásobu a učit se nová slova a hlavně nedat se odradit počátečními neúspěchy a pořád hrát; žádný učený z nebe nespadl a časem se výsledky dostaví,” radí letošní mistr.

Novinkou letošního ročníku byla také možnost poměřit si své síly s finalistou ČR ve hře Scrabble. Přihlásit se mohl na facebookových stránkách produktu Acutil (fb.com/acutil.cz) každý. V nejbližších dnech bude vybrán jeden ze zájemců, který bude mít možnost změřit své síly s jedním z nejlepších scrabblistů u nás.

Acutil Mistrovství ČR 2013 pořádala Česká asociace Scrabble (ČAS), která vznikla v roce 1997 jako platforma pro propagaci hry Scrabble. ČAS podporuje kluby a jejich aktivity organizováním celorepublikových turnajů. 

 

Reklama