Veggie Parade 2011 v Praze

Veggie Parade je mezinárodní oslava etického způsobu života, pořádaná každý rok v různých metropolích. Jejím cílem je vnést mezi širokou veřejnost informace o pravé povaze zneužívání zvířat, odhalovat zákulisí dnešních farem a velkochovů a nabídnout etické řešení tohoto dalekosáhlého problému (převzato z webu Veggie Parade).

Již potřetí se konal pochod Veggie Parade i v Praze, a to v polovině května. Vegetariáni, vegani a příznivci etického způsobu života vyšli z náměstí Míru přes Václavské náměstí a pokračovali přes náměstí Republiky. Pochod byl ukončen v Letenských sadech.

Během pochodu Prahou zněla z doprovodných vozidel techno hudba. Lidé, kteří byli velmi přátelští, nesli transparenty s hesly typu Chceš-li lásku, mír, nejez maso, sýr nebo třeba Zvíře chce mít svobodu, přidejte se k průvodu. A lidé se opravdu přidávali.

Když průvod procházel Václavským náměstím, kolem stojící turisté se chytali transparentů a nechali se s nimi fotit. Přidal se i japonský turista, který s typickým úsměvem na tváři s námi došel až na Letnou. Lidé stojící na chodnících nám projevovali hlasité souhlasy, mávali nám a přidávali se.

Na náměstí Republiky proběhlo tzv. freeze. Po zaznění píšťalky všichni účastníci pochodu na 3 minuty znehybněli. Smyslem bylo připomenout nesvobodu zvířat ve velkochovech. Turisté se naopak rozpohybovali a bylo vidět, že jim dělá velké potěšení procházet se mezi nehybnými lidskými sochami.

Pochod po celou dobu doprovázel kordon policistů, včetně členů antikonfliktního týmu. Akci ale provázela velká pohoda a konflikty se neobjevily ani z řad přihlížejících lidí.

Pochod skončil v Letenských sadech. Zde již čekaly stánky propagující etický způsob života, ochutnávky jídel, letáčky, pohoda a hudba. Akce byla ukončena krátkou after party.

Přestože pochod organizují především vegetariáni a vegani, týká se všech lidí, kterým nejsou lhostejné otázky týrání zvířat, pokusech na nich a zacházení s nimi ve velkochovech.

[album: http://www.i-senior.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/Veggie Parade/]

i-Senior.cz

Reklama