Vánoční víkend v Praze

Praha nabízí nespočet kulturních akcí a podívané. Mnoho z nás se do hlavního města vydá jednou či dvakrát do roka. A jednou téměř povinnou návštěvou je také vánoční prohlídka Prahy, kterou by si neměl nechat ujít nikdo z nás.

 

 

Období Vánoc se už blíží a pro mnohé je to stále nejoblíbenější. Není divu. Čas klidu a míru, je ne nadarmo takto označován. Zapomenout na strasti každodenního života a užívat si s rodinou u cukroví, pohádek a stromku. Kdo by odolal.

Pokud ale patříte k těm akčnějším, pak určitě vyražte na obhlídku vánočních měst a začněte třeba naší Prahou. Nemusíte přeci hned vyjíždět za hranice do Vídně, Paříže či Londýna. I naše hlavní město nabízí celou řadu vánoční podívané.

Začít můžete hned na Václavském náměstí, kde se již začátkem prosince rozsvítí celý „Václavák“ a obklopí mnoha stánky. Na výběr budete mít z vánočních specialit, jako je trdelník, punč, grog, pečené kaštany a nezapomeňte také na václavskou klobásu. Budete-li se pohybovat v blízkosti centra, pak určitě navštivte i ostatní vánoční trhy na Náměstí Republiky a Staroměstském náměstí. Kde si vyčkejte i na pravidelné odbíjení Orloje.

A když už budete v naší matičce Praze, určitě se nenechte uspokojit pouze vánoční atmosférou. Projděte si i nejslavnější královskou cestu, která vás zavede až na Hrad. Pokud byste nestihli všechny krásy Prahy, pak si prodlužte jednodenní výlet rovnou na celý víkend. Vždyť i v Praze se dá sehnat levné ubytování, díky kterému si užijete krásné vánoční chvilky s vašimi nejbližšími.

Ať už si budete užívat vánoční atmosféry v centru či na okraji Prahy, je mnoho míst, kde lze najít levné ubytovny v Praze. Praha není jen drahý špás, jak si mnozí mohoumyslet.

Reklama