V zimě je kvalitní oblečení důležité

Zima už se kvapem blíží a první ranní mrazíky nás už dávno překvapily. Nenechte se ale jimi překvapovat i nadále a pořiďte si raději to správné zimní oblečení, které vás před nimi ochrání i v těch dnech, kdy se rtuť na teploměru nevyšplhá ani nad nulu.

 

 

Jste-li teple oblečení a na nohou máte obyčejné tenisky, pak vám teplo v zimních dnech nezajistí vůbec nic. Prvním pravidlem pro venkovní procházky v mrazivém počasí je, abyste měli chodidla v teple. Máte-li boty s kožíškem, pak je předpoklad, že ať už jdete do práce, do obchodu, na zastávku či se jen tak projít, vaše tělo hned tak rychle neprochladne. A o to vám přeci jde.

Druhým pravidlem ale je, že vám nestačí pouze zimní boty s kožíškem. Neměli byste brát ani ostatní oblečení na lehkou váhu. V zimním období se opravdu vyplatí investovat do kvalitních zimních bund na běžné nošení či na zimní sporty na horách. Dnes už ale žijeme v 21. století, a tak si můžete vybrat ze široké nabídky. Ať už v kamenných obchodech či těch internetových, všude najdete dámské zimní bundy či pánské a nebo i dětské té nejlepší kvality a nejrůznějších vzorů a barev. Takže originální můžete být za každého počasí.

Tím ale zimní výbava nekončí. Martin na bílém koni už brzy přijede a s ním se můžeme těšit i na pořádnou sněhovou nadílku. Takže rukavice, čepice a šály by také neměly chybět ve vašem šatníku. A pokud se vám nechce tuhle základní výbavu kupovat, můžete už teď začít a třeba jí ještě stihnete uštrikovat, než začnou padat první sněhové vločky. To ovšem nesmíte patřit k těm šťastlivcům, co žijí na horách. Tam už to totiž asi nestihnete, protože na hory Martin přijel již o něco dříve.

Proto vám přejeme šťastnou ruku při výběru kvalitního zimního oblečení a mrazivé dny bez nemoci.

i-Senior.cz

Reklama