V zimě do Španělska? Ano! A navíc s finanční podporou!

Španělsko zatím jako jediná  země v EU přichází s nabídkou programu Turistika pro evropské seniory. Týká se pouze seniorů ve věku nad 55 let, dalším požadavkem je občanství ve vybraných zemích EU, do kterých byla zahrnuta i Česká republika. Po splnění těchto podmínek bude dotovat zájezdy ve výši až 150 eur na osobu.

Španělská vláda přišla s nápadem, jak přilákat do země turisty mimo hlavní turistickou sezónu. Snaží se tak vyřešit problém nezaměstnanosti v cestovním ruchu během mimosezóny, který trápí téměř všechny přímořské destinace. Cílem programu je  podpora cestovního ruchu v zemích EU a také podpora aktivního stárnutí jejich občanů.

Reklama

Program probíhal již od roku 2009 do roku 2011 a setkal se s velkým úspěchem. Během tohoto období přijelo do Španělska celkem 100 000 turistů ze 16 zemí Evropské unie v období mimo hlavní sezónu, během tohoto období se také vytvořilo několik set pracovních míst a vydělalo se téměř 60 milionů eur.

Díky tomu úspěchu se program prodlouží o další 3 roky. První fáze se uskuteční od října 2011 do dubna 2012 a je určena pro seniory, kteří jsou ochotni cestovat mimo hlavní sezónu, a kteří splňují výše uvedené požadavky. Další výhoda je ta, že mohou senioři cestovat i s jednou osobou, která nesplňuje tuto věkovou hranici a přesto jí bude dotace poskytnuta.

Pro období 2011-2012 mohou senioři cestovat na Baleárské ostrovy (Ibiza, Mallorca, Menorca), do oblasti Andalusie (Granada, Costa de la Luz, Costa del Sol) nebo do oblasti Valencie. Nabízeny jsou pobyty na 8, 15, 22 a 29 dní. Základní pobytový balíček zahrnuje zpáteční leteckou dopravu, transfery z letiště na hotel a zpět, ubytování ve 3-4 hvězdičkovém hotelu, plnou penzi včetně nápojů, animační programy, pojištění a fakultativní výlet s průvodcem.

Výhradní zastoupení pro prodej programu Turistika pro evropské seniory nebo-li Senior Tourism získala v České republice cestovní kancelář Quality Tours, která již začala nabízet zvýhodněné pobyty ve Španělsku.

i-Senior.cz

Reklama