V Humpolci otevřeli nový domov pro seniory

Foto: Se svolením SeneCura Humpolec

V Humpolci byl oficiálně otevřen nový domov pro seniory, který nahradil dva dosluhující domovy seniorů. Zařízení navíc poskytuje speciální režim pro seniory s Alzheimerovou chorobou.

Reklama

Nový domov pro seniory byl zbudován na ulici Lužická v areálu jednoho z dosluhujících domovů pro seniory. Projekt je první svého druhu v oblasti sociální péče. Zařízení patří Kraji Vysočina, náklady na jeho vybudování a závazek provozovat domov 25 let ale nese společnost SeneCura. Domov je tedy součástí krajské sítě sociálních služeb, poplatky se tudíž nijak neliší od ostatních krajských zařízení. V rámci skupiny SeneCura se jedná v pořadí 17. domov pro seniory v České republice a 3. v kraji Vysočina.

V humpoleckém SeniorCentru funguje část lůžek v rámci služby Domova pro seniory a část jako Domov se zvláštním režimem pro seniory s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. Klienti mají k dispozici vybavení pro různé formy terapie, masáže či cvičení.

Moderní SeniorCentrum SeneCura disponuje celkovou kapacitou 203 lůžek. Po dokončení se do něj přestěhovali klienti ze dvou dosluhujících domovů v Humpolci. „Pro Kraj Vysočina je to historicky první projekt, který vznikl v rámci spolupráce veřejného a soukromého sektoru. Díky dohodě kraje se společností SeneCura se podařilo vybudovat a provozovat na Vysočině nové moderní sociání služby, které dle současného evropského trendu splňují vysoké nároky na péči o seniory. Nový domov je součástí krajské sociální sítě a kraj tak bude na provoz zařízení finančně přispívat,“ říká hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Domov oficiálně otevřeli kromě hejtmana také radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Jan Tourek, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký a starosta Humpolce Karel Kratochvíl. Za společnost SeneCura se zúčastnili CFO skupiny SeneCura Dita Chrastilová pro region střední a východní Evropy (CEE), COO skupiny SeneCura pro CEE Markus Schwarz, provozní ředitelka skupiny SeneCura v ČR Věra Husáková a ředitel SeniorCentra Humpolec Jiří Vlček.

Interiéry inspirované domácností

V porovnání se dvěma staršími domovy v Humpolci je ubytování zařízené v moderním designu a je také útulnější. „Pokoje spíše připomínají domácnosti, kde se klienti mohou skutečně cítit jako doma, společně v menší skupině trávit volný čas, a hlavně mít dostatek pohodlí a prostoru,“ říká finanční ředitelka skupiny SeneCura Dita Chrastilová.

Foto: Se svolením SeneCura Humpolec

Pestré možnosti trávení volného času

Součástí péče v centrech SeneCura je široká paleta aktivit, díky nimž klienti mohou aktivně využívat volný čas – od cvičení přes tvořivé činnosti až po nejrůznější společenské události. Cílem je přitom zejména vnést do každodennosti seniorů radost, rozptýlení a možnost co nejvíce pokračovat v běžném životě.

Propojení s mladou generací

SeniorCentra společnosti SeneCura hrají roli i pro propojování generací a prohlubování respektu ke stáří. „Důležitou součástí našich aktivit je setkávání mezi našimi klienty a dětmi či studenty z okolních školek a škol. Společně podnikají řadu činností, ať už se jedná o vyprávění ze života, výtvarné dílny nebo čtení,“ doplňuje Věra Husáková, provozní ředitelka SeneCura.

Reklama