Užitečná solární sprcha nesmí v zahradě chybět

Už jste si někdy během horkých letních dní říkali, že byste potřebovali osvěžení? A ke vší smůle zrovna nevlastníte bazén. Těmto dnům může být konec.

Každý zahrádkář či chalupář jistě ocenění příjemné osvěžení nebo večerní okoupání pod zahradní sprchou.  Solární sprchy přijdou také vhod majitelům bazénů. Před každou koupelí je totiž zapotřebí se osprchovat, abychom do bazénu zbytečně nezanášeli prach, nečistoty a trávu. Výrazně tak přispějeme k menšímu znečišťování bazénů.

Jak vůbec solární sprcha funguje?

Samotná solární sprcha je vysoká lehce přes dva metry a má tvar tubusu o průměru 16 cm. V těle samotné solární sprchy se skrývá zásobník na vodu, který může být rozdílných velikostí. Většinou zásobník pojme podle typu sprchy 35 – 40l vody. Do zásobníku je voda přiváděna zahradní hadicí.

Ohřev vody má na starost sluneční záření, které dokáže vodu ohřát až na 60 °C. Nemusíte mít tedy strach, že se budete sprchovat studenou vodou. Výhodou je, že voda zůstává teplá ještě dlouho do večera.

Zahradní sprchy jsou vybaveny hlavní sprchovací hlavicí pro pohodlné sprchování. V dolní části je umístěna menší hlavice na sprchování nohou. Nezapomnělo se ani na takovou vychytávku, kterou je držák na ručník. Snadnou regulaci průtoku teplé a studené vody zajišťuje designová vodovodní baterie.

Solární sprchy se hodí do každé zahrady. Jejich instalace není vůbec složitá. Sprchu jen stačí ukotvit k zemi a napojit k zahradní hadici. Abyste ale nestáli po chvíli sprchování v blátě, je dobré si pod solární sprchu dát kousek dlažby.

Pro umístění solární sprchy se vybírají závětrná, ale hlavně slunečná místa, kde se voda nejrychleji ohřívá. Část se sprchovou hlavicí a baterií můžete orientovat směrem na sever. Zajistíte tak, že zásobník s vodou bude směrován přímo na jižní stranu.

Na zimu určitě ze sprchy vypusťte vodu, aby mráz neroztrhal zásobník a potrubí ve sprše. Sprchu také lehce schováte do garáže nebo do sklepa.

Díky solární sprše ušetříte náklady na ohřev vody a vždy se příjemně osvěžíte. Solární sprchu jako vánoční dárek pro svou rodinu si můžete vybrat na internetových stránkách www.Hawaj.cz.

Reklama