Usnadnění práce se štípačem dříví

Pokud máte chalupu nebo dům, ve kterém topíte dřevem nebo si jen užíváte tepla z krbu, je nejvyšší čas si připravit dříví na nadcházející zimu.

Určitě dáte za pravdu, že nejvíce práce, co se týká přípravy dřeva, je s jeho štípáním. K rozštípnutí dřeva musíme vynaložit mnoho energie a samotná práce je náročná na záda. Pro mladší ročníky to není velký problém, ale pro seniory tato práce není.

Řešením jsou elektrické štípačky dřeva, které vyvinou tlak až deseti tun a špalek jako mávnutím ruku rozpoltí na čtyři kusy.

Štípače dříví rozlišujeme podle polohy umístění špalku dřeva na horizontální a vertikální. Horizontální štípače se většinou hodí pro domácí práci. Štípače jsou vybavené pracovním stolem, štípacím křížem, který polena v jednom pracovním cyklu rozdělí na čtyři části. Štípač je napájen z elektrické sítě 230V a vyvine sílu až 6 tun. Maximální průměr polen, který štípač zpracuje je až 30 cm.

Za hlavní pozitiva se dá označit jejich levnější cena (od zhruba čtyř a půl tisíc), menší hmotnost (zhruba okolo 47 kg) a snadná manipulativnost. Pro někoho může být nevýhodou zvedání polen do pracovní výšky stroje.

Naproti tomu vertikální štípače se pro svou větší bytelnost hodí pro větší objemy štípaného dříví. Jsou těžší, okolo 210 kg a vyvinou štípací sílu až 10 tun. Jejich nespornou výhodou je možnost porcování špalků dlouhých až 135 cm ne-li delších (závisí vždy od daného stroje). Maximální průměr polena je také větší, okolo 40 cm. Uživatelé zvláště ocení umístění pracovní plochy téměř u země – není tak potřeba polena zvedat do výše.

Štípačky na dřevo bez debat ušetří mnoho energie a pomůžou vám za zlomek času úspěšně naštípat kubíky dřeva.

Prodejem elektronických štípaček dřeva se zabývá internetový obchod www.levnelektro.cz, který má mnoho spokojených zákazníků. O tom svědčí i fakt, že je držitelem certifikátu ShopRoku 2012 a také certifikátu Sdružení ochrany spotřebitelů.

Reklama