Umíte vybrat správně náplně do své tiskárny? Poradíme vám, jak na to

Zdroj: www.sxc.hu

Může se stát, že tiskárnu delší dobu nepoužíváme, a když pak nutně potřebujeme něco vytisknout, nevíme si rady s výběrem těch správních náplní do tiskárny. Pokud nevíte, který toner do své tiskárny potřebujete, poradíme vám, podle čeho správně vybírat.

Reklama

Aby byl výběr snadný a rychlý

Nejprve zkuste najít správné označení typu náplně, kterou potřebujete do své tiskárny. Toto označení najdete na staré náplni, popřípadě v návodu na používání nebo na některých tiskárnách tento údaj naleznete přímo napsaný na tiskárně. Pak stačí navštívit stránky – Tonerdepot.cz. Kód, který naleznete napsaný vpravo nahoře na své staré tiskové kazetě, jednoduše zadejte do vyhledávacího políčka a najde se vám tak přesně to, co potřebujete.

Pokud znáte pouze výrobce a typ tiskárny

Může se ovšem i stát, že starou náplň nemáte a konkrétní údaj vám tak chybí. Pokud tomu tak je, nezoufejte. Postačí, i když budete jen zdát výrobce a typ vaší tiskárny. Značka výrobce bývá zpravidla uvedená na tiskárně a typ také. Zakoupit se dají také kompatibilní tonery Canon. To jsou tonery, které jsou od jiného výrobce, než je vaše tiskárna, a přesto do tiskárny budu sedět. Bývají také mnohem levnější, než jsou originální náplně, a přesto vám stejně dobře poslouží.

Barevné, nebo černobílé?

Při výběru náplní si dopředu rozmyslete, zda vám bude stačit pouze černá barva nebo si raději chcete rovnou pořídit celý barevný set. Všímejte si také údaje o vytíženosti i vybrané náplně. Ten vám pomůže dosáhnout maximálně úsporného a ekonomického tisku. Malá rovnice poměru ceny náplně, již zmíněné vytíženosti se rovná jedné ceně tisku. To vám pomůže se také správně rozhodnout. V případě, že potřebujete tisknout hodně dokumentů najednou, vyplatí se vám to.

Vybrat správné náplně do tiskárny nemusí být tak složité, jak se může na první pohled zdá.

Reklama