Umění komunikace

Jste-li právě sami nebo chcete získat nové přátelé, máme pro vás pár jednoduchých rad, jak získat sympatie svého protějšku. Být sympatický není jen tak samo od sebe. Než se někomu zalíbíme, stojí to pořádnou dávku úsilí a energie. Povíme si pár rad, co bychom měli a taky právě neměli dělat, když poznáváme nové lidi.

Vždy je velice pozitivní zapamatovat si okruh koníčků a zálib našeho protějšku. Každého potěší, když se zeptáte, jak se mu daří v jeho oblíbené zálibě.

Úsměv je kouzelným prostředkem, jak se sblížit v kterémkoliv věku. Příjemným úsměvem váš protějšek uklidníte a uvolníte z přílišné nervozity. Pozor však na umělé a hrané úsměvy. Ty nejenže na nikoho nezapůsobí, ale jsou i lehce poznatelné.

Při poznávání nových lidí a navazování kontaktu s nimi bychom druhého nikdy neměli zesměšňovat. Nemůžeme pořádně vědět, jakého postavení daná osoba je a jaké životní zkušenosti si prožila.

Určitě bychom se měli vyhnout jakýchkoliv pomluv. Mluvíme-li o někom v jeho nepřítomnosti, tak si vždy vybereme jen ty dobré stránky. Ne z podlézavosti, ale z prevence, abychom nevypadali jako vesnické drbny.

Nelze-li se tomu vyhnout, omezíme i svou silnou kritiku svého protějšku. Nemíním tím nebýt upřímný, moudrému člověku stačí jen naznačit, aby se dovtípil, že něco dělá špatně.

Naopak právě s chválou bychom neměli šetřit, pokud má správné opodstatnění.

Doufáme, že si těchto pár rad vezmete k srdci a budou vám nápomocny při navazování nových kontaktů na zajímavé kulturní akci.

Reklama