Tři zlozvyky Čechů na dovolené. Děláte je také?

Češi na dovolené byli vždy spjati s paštikami, řízky a vytaženými ponožkami v sandálech. Tyto stereotypy jsou již překonané. Nahradily je však další, kterých se jen tak nezbavíme. Podívejte se, za co si nás na dovolené dobírají. Děláte to také?

Ručníky na pláž! Aneb ranní rezervace plážových míst

Každý, kdo byl u moře, poznal přeplněné pláže a rozhořčení nad tím, že všechna vhodná místa jsou již po snídani zabraná. Leckdo nad tím mávne rukou. Nikoliv však čeští turisté, kteří za rozbřesku pod záminkou ranního plavání rozprostírají své osušky na nejlepší místa na pláži. To ale zdánlivě není nic proti rezervaci plážových míst ručníky, které mnozí provádí přes noc. Tuto neetickou rezervaci již některá střediska a destinace přestávají tolerovat. V Itálii za ponechání ručníku přes noc hrozí pokuta až 200 eur, tedy přibližně 5 200 korun.

Sněz vše, je to zaplacené! Nutkání sníst vše, co se nabízí

Zatímco paštiky jsou u českých turistů již minulostí, objevil se nový fenomén u dovolených s polopenzí a All Inclusive. Tím je přejídání do zásoby. Rady typu: „Pořádně se najez, máš to zaplacené,“ „nic jim tady nenechávej,“ „další jídlo bude až večer,“ pravidelně zní z úst českých rodin v takřka všech hotelových rezortech.

Jsme nejčistotnější národ? Aneb hotelová mýdla jako suvenýr

Hotelový servis zahrnuje nejen úklid pokoje, ale také doplňování toaletních mýdel, šampónů a některé kosmetiky. A právě hotelová mýdla nejčastěji končí nikoliv na rukou českých hostů, ale přímo v jejich kufrech. Vždyť se jedná o praktický dárek pro rodinu. A tak si hotelové pokojské již zvykly, že dvoučlenná rodina denně spotřebuje dvě mýdla a čtyři sprchové gely.

Od paštik a ponožek v sandálech přesunuli k jiným zlozvykům, které mnohdy nejsou cizí ani jiným národnostem. Všimli jste si typických zvyklostí u jiných národností? Napište nám!

Reklama