Tři nejlepší lázeňská města, ve kterých si v zimě odpočinete a načerpáte energii

Lázeňský altán, ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Přestože letošní zima prozatím neudeřila ve své plné síle, představuje sychravé počasí s častou změnou teplot nápor na lidský organismus. Dopřejte svému tělu odpočinek, relaxaci a načerpejte nové síly. Inspirujte se, které lázně navštívit v zimních měsících.

Reklama

Lázně Luhačovice zaujmou krásnou krajinou

Skvělé místo pro zimní lázeňský pobyt představují Luhačovice. Lázně se rozprostírají ve Zlínském kraji v Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. V žebříčku velikosti českých lázní zaujímají Luhačovice čtvrtou příčku. Lázeňské procedury v Luhačovicích zmírňují potíže pohybového aparátu a léčí onemocnění kardiovaskulárního, trávicího a dýchacího ústrojí. Ve známost vstoupily lázně díky svým minerálním pramenům. V Luhačovicích a blízkém okolí vyvěrá šest pramenů, přičemž nejznámější z nich je pramen Vincentka.

A proč do lázní vyrazit v zimě? Důvodů se nabízí hned několik. Přes zimu je v lázních méně hostů, díky tomu je na lázeňských procedurách i promenádách větší klid. Druhým důvodem jsou levnější ceny ubytování v Luhačovicích. Třetím důvodem je krásná příroda, která má i v zimě své kouzlo. Po zasněžených stezkách můžete provozovat Nordic Walking, projet se na běžkách v nedaleké běžecké stopě u obce Pozlovice i zajezdit si na sjezdových lyžích, neboť přímo v Luhačovicích se nachází malý sjezdařský vlek.

Teplice vynikají pestrou nabídkou lázeňských procedur

Druhým lázeňským místem pro trávení zimního odpočinku jsou lázně Teplice. Lázeňské město se nachází v Ústeckém kraji nedaleko hranic s Německem. V Teplicích se léčí především kardiovaskulární choroby, pohybový aparát a onkologická onemocnění. Rehabilitacím přispívá velké množství lázeňských domů s pestrou nabídkou léčebných procedur.

Komfortní a cenově výhodné ubytování v Teplicích nabízí hotely i rodinné penziony. Individuálně pak lze docházet na procedury do lázeňských domů. A jaká místa v Teplicích navštívit? Pozornosti nesmí uniknout historické centrum, místní zámek ani největší lázeňská domy. Kromě lázeňské promenády je k procházkám vhodná zámecká zahrada či výšlap na Doubravskou horu. Stejně jako v Luhačovicích je možné lyžovat i v Teplicích. Konkrétně v nedaleké obci Mikulov.

Františkovy Lázně nabízí krásné prostředí a dokonalý odpočinek

Do třetice nabízíme inspiraci pro návštěvu Františkových Lázní, které se pyšní více jak dvousetletou tradicí vodoléčitelství. Ve Františkových lázních se léčí celé spektrum zdravotních potíží. Od problémů s pohybovým aparátem přes revmatismus, osteoporózu a bolesti kloubů až po pooperační rehabilitace. Léčebné a regenerační procedury jsou založeny především na vodoléčbě. V okolí Františkových lázní vyvěrá přes dvacet minerálních pramenů, ke kterým vedou atraktivní turistické trasy.

Abyste si vychutnali regenerační pobyt a dopřáli svému organismu odpočinek, nemusíte mít nutně lázně předepsané lékařem. Za lázeňskými procedurami se může vypravit každý. Stačí si najít vhodné ubytování ve Františkových Lázních s wellness pobytem či samostatně objednat lázeňské procedury.

Zimní pobyty v lázních prospívají organismu, dodávají tělu energii, posilují imunitu a pomáhají lépe překonat zimní období. Díky tomu jsou zimní pobyty v lázních jako stvořené pro dokonalý odpočinek s manželem či kamarádkou. Užijte si zimu po svém a přesně podle vašich představ.

Reklama