Tři důvody, proč chtít na autě tažné zařízení

Zdroj foto: Adobe Stock

Každý z nás od svého vozu vyžaduje trochu něco jiného. Jeden očekává hlavně zábavu za volantem, jiný preferuje pohodlí a pro třetího je zásadní design jeho plechového miláčka. Když však dojde na běžný život řidiče, všichni jsme rádi, když je auto praktické. To nutně nemusí znamenat, že musí být i velké. Třeba pomocí tažného zařízení lze možnosti každého auta dramaticky rozšířit.

Reklama

1. Chataření a chalupaření

Hlavním důvodem, proč si většina lidí pořizuje na svůj vůz tažné zařízení, je potřeba jezdit s přívěsným vozíkem. Materiál na stavbu i práci na zahradě prostě potřebujete nějak přepravovat. Spousta řidičů jej vozí uvnitř auta, ale ničí si tím jeho interiér a v případě přetěžování i podvozek. Pokud je navíc náklad špatně upevněn, může být v případě nehody doslova životu nebezpečný. Přívěsné vozíky jsou proto jasnou volbou. Pokud vám navíc jinak kompaktní rozměry auta vyhovují, například kvůli snazšímu parkování, výběr tažného zařízení například na https://www.tazne-rameder.cz/tazne-zarizeni/ je jasným vyústěním situace.

2. Kempování

Ne každý přívěsný vozík je však určen pro náklad. Karavany se již před řadou let dostaly zpátky do módy. Představa dovolené na cestách a přesto ve svém je velmi lákavá, byť cesta k ní určitě není levnou záležitostí. Obytné vozy se cenou snadno přiblíží menšímu bytu, kterým vlastně i jsou. To obytné přívěsy jsou významně levnější variantou. Nutnou podmínkou je však vlastnictví silného auta s tažným zařízením.

Zdroj foto: Adobe Stock

3. Cyklistika

Další lidskou činností, jejíž popularita v posledních letech nebývale roste, je cyklistika a cykloturistika. Pohyb na čerstvém vzduchu spojený s řadou zážitků láká skoro každého a dostupnost elektrokol jej umožňuje i těm, kdo by si na nějaký delší výlet bez pomocného pohonu netroufl. Pokud navíc kolo naložíte do auta, váš akční radius může nebývale narůst. Tažné zařízení je ideálním prostředkem i pro přepravu kol. Pokud zvolíte nosič na tažné zařízení a ne například na střechu, mnohem méně utrpí jízdní vlastnosti vozu. Citelně méně také vzroste spotřeba pohonných hmot. V neposlední řadě stojí za to zmínit, že bicykly se na tažné zařízení naloží podstatně snáz než na střechu. Zvedat dvacetikilové elektrokolo do metru a půl není žádná legrace.

4. Další využití tažného zařízení 

Na tažné zařízení lze namontovat i řadu dalšího příslušenství, o jehož existenci jste možná ani nevěděli. Za všechno lze jmenovat speciální box, kterým je možné zvětšit zavazadlový prostor. Oproti kombíku máte menší vůz, se kterým se snáze manévruje a který má také nižší spotřebu paliva. Pokud někdy potřebujete třeba 300 litrů v kufru navíc, prostě na kouli namontujete speciální krabici. Ta samozřejmě něco stojí. Jestli ovšem jezdíte často, může se vám její cena na ušetřeném palivu vrátit.

Reklama