Trendy za pár vteřin! 6 tipů na líčení obočí

Foto: Pixabay

Jak si namalovat obočí, jak vybrat správný odstín stínů a proč mít po ruce rozjasňovač? Líčení obočí se možná zdá jako něco obtížného, ale opak je pravdou! Dnes vám řekneme, jak během několika málo vteřin vykouzlit trendy obočí.

Reklama

1. Pomozte si tužkou

Na jedné straně je lepší obrátit se na dobrého a osvědčeného odborníka, který dodá obočí krásný tvar. Na druhé straně existují lidé, kteří své obočí nesvěří nikomu. Pokud jste se rozhodly, že úpravu obočí zvládnete samy doma, máme pro vás jeden tip: před zákrokem nakreslete požadovaný tvar obrysu kosmetickou tužkou. Budete tak přesně vědět, že obočí mají krásný symetrický tvar, a že nevytrhnete příliš mnoho chloupků.

2. Efekt většího objemu

Velkou chybou je vykreslovat tužkou celé obočí. Výrazné linie působí moc tvrdě. Stačí si lehce vykreslit přirozený obrys ve spodní a horní části, stínem doplnit chybějící jednotlivé chloupky a nakonec použít gel na obočí. Tento kosmetický přípravek se stal v poslední době opravdu velmi populárním, obočí krásně pročeše, zdůrazní, upraví, zafixuje a udělá ho objemnější. Pokud ale chcete obočí dodat maximálně přirozený vzhled, doporučujeme upravit ho pouze gelem. 

3. Pomůžou speciální šablony

Jak zdůraznit oblouk obočí během několika vteřin? Kosmetický trh nabízí speciální šablony, které pomohou vytvořit dokonalý tvar obočí. Stačí přiložit vybranou šablonu na obočí a opatrně ji vyplnit tužkou nebo stínem. 

4. Trošku dramatičnosti

Máte pocit, že obočí není dostatečně výrazné? Navlhčete zkosený štětec a teprve poté aplikujte stíny na obočí. Mokrá aplikace je tajemství dramatického efektu. Mimochodem, rozjasňovač nebo korektor s třpytivým efektem také neublíží: naneste jej na oblast pod obočím, tím se vytvoří kontrast barev, který pomůže zvýraznit obočí.

5. Přirozenost nade vše

Pamatujte, je vždy lepší, když obočí působí přirozeně! Nesmí být příliš dlouhé ani krátké. Obočí je rám obličeje, mělo by podtrhovat vaši přirozenou krásu, šarm a mít barvu v přirozenějších tónech. Odstín obočí má být o trošku světlejší u tmavých vlasů, u blondýnek naopak – obočí musí být o odstín tmavší. 

6. Třešnička na dortu

Poté, co jste si namalovaly oči a rty, začněte s líčením obočí. V tomto případě uvidíte, jak moc je nutné obočí zdůraznit. Pomůže lehké zafixování gelem, aby v kombinaci s kouřovýma očima nebo červenými rty vypadalo harmonicky. 

Reklama