Trápí vás pálení žáhy? Možná trpíte brániční kýlou

Zdroj: Pixabay.com

Brániční kýla postihuje pacienty napříč všemi věkovými kategoriemi. Od klasické kýly je odlišná, neboť prochází zvětšeným otvorem v bránici. Brániční kýlu doprovází pálení žáhy, prudké bolesti za hrudní kostí i dušnost.

Reklama

Příznakem brániční kýly nepodceňujte

Zdravotní komplikace spojené s brániční kýlou představují dočasné omezení v běžném životě. Samotná omezení záleží na druhy kýly. Pokud se jedná o takzvanou skluznou variantu, dochází velmi často k pálení žáhy, což je způsobeno mísením žaludečních šťáv v oblasti jícnu.

Druhou variantou je takzvaná paraezofageální kýla. Ta může mít za následek výrazné pálení za hrudní kosti, ale také bolesti, nebo dušnost. Souvisejícím problémem jsou také oběhové potíže a krev ve stolici.

Brániční kýla se léčí medikamenty i chirurgicky

Pokud je brániční kýla diagnostikována – což je nejčastěji pomocí kontrastní látky nebo endoskopického vyšetření, je nutná léčba. Ta dnes naštěstí není nijak složitá. První možností je léčba konzervativní, kdy pacient užívá správné léky. Ty mají vliv nejenom na ústup nemoci, ale i na to, že jsou eliminovány přidružené problémy v podobě pálení žáhy a dalších obtíží. 

Druhou možností léčby je chirurgický zákrok. Moderní medicína dnes už zvládá tento problém řešit laparoskopicky. Tedy metodou, která je prováděna v celkové anestezii, prostřednictvím drobných vpichů. Je-li zákrok prováděn odborníky, a je-li následně dodržena potřebná léčba, nemusí být stopy po daném zákroku vůbec viditelné.

 

Reklama