Tiskárnu zvládne obsloužit každý – dítě i senior

Ekonomické náplně do tiskáren, foto: Dmytro Vietrov, zdroj: Shutterstock.com

Vychytávky moderní techniky nejsou určené jen pro mladé nebo lidi v produktivním věku. V dnešní době není nic výjimečného, že se senioři o tyto věci aktivně zajímají. Baví je telefony, internet, zvládnou online nákup, ti jazykově zdatní si poradí i se zahraničním e-shopem. Domácí tiskárna pro ně proto nepředstavuje žádný problém. Zadrhnout se ovšem můžou u výběru náplní.

Reklama

Rady výrobce neberte za písmo svaté

Většina lidí, obzvlášť starších, má tendenci striktně se držet rad výrobců. Platí to v obecné rovině, tiskárny nevyjímaje. Ovšem zrovna v jejich případě nemusí být doporučení vůbec ekonomické. Každý výrobce vám bude totiž tvrdit, že pro správný chod zařízení je nevyhnutelná originální náplň vyrobená pod jeho značkou. Pravdou však je, že tato rada víc než na váš prospěch, cílí na zisk výrobce. Originální náplně jsou násobně dražší než levný toner neznačkových firem. Kvalita je však naprosto srovnatelná.

Nenechte se napálit, porovnejte nabídku

Čekat, že za horentní sumu dostanete mimořádnou kvalitu, je již dlouho naivní. Všechno nasvědčuje tomu, že v případě věhlasných světových výrobců platíte vesměs za značku. Kvalita tiskových náplní je sice vysoká, to samé lze ovšem říct i o levnějších náplních, které jsou na trhu běžně dostupné. Ceny jsou přitom tak odlišné až je to zarážející. Třeba černou barvu Q2612A pro tiskárnu HP pořídíte v originál verzi téměř za čtrnáct stovek. Její neznačková alternativa vás bude stát jen necelé tři stovky. A to už je rozdíl, nad kterým se zcela jistě vyplatí zamyslet. Pokud byste totiž měnili všechny barvy, úspora by byla až několik tisíc korun.

Chtějte kvalitu se vším všudy

Pokud před výběrem tiskárny ještě jen stojíte vybírejte podle svých požadavků. Pro „rekreační“ využívání tiskárny není nutné pořizovat přístroj se zbytečně sofistikovanými vychytávkami. Stačí připojení k wi-fi a USB port pro snadnější tisk fotografií a dokumentů. Věnujte pozornost také zákaznickému servisu a záručním podmínkám.

Výhodou je, pokud výrobce v rámci svých služeb nabízí v případě záruční opravy odvoz a dovoz zařízení.

Reklama