Tisíce loveckých trofejí na zámku Konopiště

Dnes bych vás všechny ráda pozvala na lovecký zámeček Konopiště, který se nachází ve Středočeském kraji nedaleko města Benešova.

 

 

 

 

Lovecký zámeček se mu přezdívá z toho důvodu, že jeho majitel František Ferdinand d´Este byl vášnivý lovec divoké zvěře. Za svůj život zastřelil přes 200 000 kusů zvěře a právě mnohé z těchto trofejí jsou k vidění na zámku.

Tak např. v lovecké chodbě se nachází kolem 800 kusů zvířecích trofejí. Na zámku je ale k vidění i spousta dalších zajímavostí, např. rozsáhlá sbírka zbraní v Estenské zbrojnici, která se řadí mezi nejcennější ve střední Evropě. Unikátní je rovněž osobní výtah arcivévody, který byl ve své době ojedinělý.

Zámek je státní a je pod správou Národního památkového ústavu. Je otevřen každý den kromě pondělí. Nabízí tři prohlídkové okruhy, každý je svým způsobem zajímavý. Okolí se vyznačuje krásnou nenarušenou přírodou, a tak může být návštěva zámku spojená s procházkami příjemným strávením dne.

Zámek obklopuje Růžová zahrada se skleníky. Zajímavostí je také příkop s medvědy, který se nachází hned u zámku. Zámek ožívá různými akcemi pro děti a dospělé, které jsou zde průběžně pořádány. V době letních měsíců se budou pořádat večerní prohlídky zámku v čele s hraběnkou, dvorní dámou nebo hofmistrem.

Pokud se vám zalíbí zámecké lovecké sbírky a chcete zůstat naladěni na stejné vlně i nadále, navštivte restauraci pod zámkem, která nabízí místní speciality ze zvěřiny.

Reklama