Tipy, jak roztřídit a vybrat fotografie do vaší fotoknihy

Fotokniha, Zdroj: Mara Morrison from Pixabay

Uvažujete nad pořízením fotoknihy? Jejich popularita neustále roste, a to hned z několika důvodů. Šetří místo a uchovávají vzpomínky na důležité okamžiky v našich životech. Poradíme vám, jak vybrat vhodné fotografie a jak vytvořit tu nejlepší fotoknihu.

Reklama

Máte vybrané téma?

Než začnete třídit fotografie a vybírat, které použijete a které ne, měli byste mít jasno v tom, v jakém duchu se fotokniha ponese. Musíte mít vybrané téma. Mezi nejoblíbenější pojetí patří svatební fotoknihy, knihy z dovolené nebo také knihy nejhezčích zážitků.

Jaké fotografie jsou vhodné?

I když možná máte stovky fotografií, které jsou ve vašem oku dokonalé, pro použití ve fotoknize možná nemusí být úplně vhodné. Do fotoknihy používejte jen ostré a kvalitní fotografie, kterým neublíží tisk. Do knihy můžete použít fotky ze sociálních sítí, počítače i vašeho mobilního telefonu. Důležité je, aby byly opravdu ostré – i to nejmenší rozmazání se v tištěné podobě projeví. Naopak ostré fotky se postarají o to, že i levné fotoknihy budou vypadat luxusně.

Zdroj foto: Kaspars Grinvalds / Shutterstock.com

Jak pracovat s fotografiemi?

Rozhodně nic nezkazíte, když si vybrané fotografie utřídíte na jedno místo. Bude se vám v nich lépe vybírat. Fotky si můžete třídit podle orientace (fotky na výšku, na šířku), nebo podle roku, pokud budete tvořit knihu zahrnující vzpomínky z několika let. Při tvorbě fotoknihy můžete využít již předdefinované šablony, které vám s poskládáním fotek na stránkách pomohou a práci usnadní, nebo si je poskládejte podle sebe.

Kde všude lze fotografie využít?

Tvorba fotoknihy je ve vašich rukou. Fotografie můžete použít jak na obal knihy, tak i na samotné stránky. A pokud se stane, že budete mít tolik vybraných fotek, že se vám do knihy nevejdou, nemusíte zoufat. Fotky můžete využít také pro tvorbu fotokalendáře. Ten pak můžete mít na očích každý den, nebo jej použijte jako dárek.

Reklama