Termální lázně Sárvár mají stále co nabídnout

Sárvár je maďarské město, které se nachází v srdci Západního Podunají. Toto nikterak veliké městečko se proslavilo díky supermoderním lázním, které otevřely své brány návštěvníkům v roce 2002. Od té doby se lázně neustále rozrůstají a zkvalitňují své služby.

 

Reklama

Sárvárské termální lázně se honosí hned několika tituly. Získaly ocenění v kategorii Wellness Center a Wellnes Medicina, staly se součástí svazu Královských léčebných lázní a také získaly certifikát kvality udělený Evropským svazem léčebných lázní. Sárvár se tak stal prvním lázeňským městem v Maďarsku, které toto ocenění získalo. Certifikát se uděluje na základě přísných podmínek, které podmiňuje kvalita vody, hygienické a bezpečnostní podmínky, proškolování zaměstnanců apod.

Termální prameny byly nalezeny náhodně při hledání ropy. Dnes je areál napájen ze dvou léčivých zdrojů. Ten významnější je  bohatý na minerální soli, ze které se získává sárvárský krystal. Používá se např. při masážích a pro inhalace v solné jeskyni, také se přidává do vanových koupelí. Do lázní se jezdí léčit pacienti s revmatismem, chronickým onemocněním dýchacích cest, onemocněními pohybového ústrojí, ženy si zde léčí gynekologická onemocnění a některé druhy neplodnosti.

Lázeňský komplex nabízí zážitkové bazény, perličkové koupele, bazény s léčivou vodou, skluzavky a tobogány, dětské brouzdaliště, dětské hřiště a trampolínu, hřiště na beach volejbal a spoustu dalšího. Lázně jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, obzvláště se zde myslí na rodiny s dětmi. V létě je připravena celá škála animačních programů. K dispozici jsou také profesionální vychovatelky, které se o děti postarají.

Myslí se zde i na ty nejnáročnější návštěvníky. Ti mohou navštívit saunový svět, fitness centrum a bowling. V letošním roce byly postupně od května otevřeny nové prostory, bazény a atrakce.

V celém areálu je několik restaurací a stánků s rychlým občerstvením. Ocenit si také zaslouží snaha ze strany maďarských zaměstnanců, kteří se snaží komunikovat v českém jazyce. Sárvár je totiž oblíbeným cílovým místem českých turistů, kterých zde každoročně přibývá stále více.

Ve městě se dá kromě léčebných lázní navštívit středověký hrad Nádasdy, jež se stal symbolem města. Proslýchá se, že na něm po určitou dobu pobývala hraběnka Báthoryová, známá jako Čachtická paní. Za návštěvu také stojí přilehlé hradní arboretum, kde mohou návštěvníci obdivovat vzácné druhy rostlin a stromů. Každoročně konaný mezinárodní folklorní festival pozvedá kulturní význam města.

 i-Senior.cz

Reklama