Teplé a zároveň módní oblečení v každém věku? To není žádný problém!

Asi to znáte. S přibývajícím věkem je vám častěji zima a pocit chladu vás provází prakticky neustále. A zimní měsíce jsou samozřejmě nejhorší! Proto je velmi důležité se teple oblékat. Teple, a zároveň stylově, samozřejmě!

Neustálý pocit chladu

To, že je vám stále častěji chladno, dokonce i ve dnech, které nejsou nijak zvlášť studené, je zcela normální. S přibývajícím věkem se tenčí pokožka, mizí svalovina, stejně jako vrstva podkožního tuku. A všechny tyto fyziologické změny jsou příčinou toho, že je stále těžší se pořádně zahřát! Tyto příčiny můžete samozřejmě odstraňovat z dlouhodobého pohledu. Pomoci vám může sauna, pravidelné cvičení (zejména silového charakteru) a dostatek rostlinných (těch prospěšných) tuků ve stravě. 

Pojďme se ale raději podívat na to, jak řešit důsledek – tedy tu zimu, kterou tak často pociťujete. A navíc teď, když teploty často klesají pod nulu. Vaším nejlepším pomocníkem je samozřejmě oblečení. Spíš, než jeden tlustý svetr si osvojte zvyk tak zvaného vrstvení. 

Foto: eobuv.cz

Jak si pomoci oblečením

Vrstvení je velmi jednoduché a pravděpodobně ho, do určité míry, také využíváte. Oblékáte se skoro jako cibule – do jednotlivých tenkých vrstev, které lépe udrží tělesné teplo, než pletený svetr. Obléknete si například spodní prádlo (nebo lépe body, které vám bude skvěle chránit záda), funkční hřejivé termoprádlo s dlouhým rukávem a halenku s dlouhým rukávem. V tuto chvíli na sobě již máte tři vrstvy, které se ale tváří prakticky jako jedna, jen vás mnohem lépe chrání. Termoprádlo vybírejte skutečně těsné a na tělo, jen tak skvěle plní svou funkci. A teď už je prostor pro váš oblíbený pletený svetr!

Stejný způsobem postupujte ve spodní části těla. Kvalitní termoprádlo ochrání vaše nohy a poslouží vám jako zcela nenápadné vrstva pod každým typem kalhot. Velmi důležité jsou také ponožky. Ruce a nohy totiž bývají často méně prokrvované, a o to jsou studenější. Nebraňte se funkčním ponožkám. Vyrábějí se v úplně neutrálních barvách a nikdo tak nemusí nic poznat!

Posviťte si také na obuv, kterou nosíte. Teď, v zimních měsících je to o to důležitější! Vybírejte si nejlépe kotníkovou obuv, která ochrání větší část vašich nohou. A nebo ještě lépe – polokozačky a kozačky. Velmi chic vypadají i ke kalhotám. A v této kombinaci vám dodají velmi mladistvý vzhled! Trendy je také https://www.eobuv.cz/damske/kozacky-a-jine/kotnikova-obuv-s-elastickym-prvkem.html. Díky elastickému pásku na boku se dobře nazouvá. Nejspíš se tak nebudete muset zdržovat ani se lžící na boty!

Doplňky, které vás zahřejí

Bez dopňků by to v zimě nešlo! Jejich účelem ale není jen zahřívat vás. Musí se také postarat o to, aby stylově doplnily celý váš outfit! 

Rukavice by pro vás měly být v zimním období naprostou samozřejmostí! Studené ruce nejsou nic příjemného, proto si vyberte takové, které vás budou zahřívat klidně celý den. Velmi dobře vypadají kožené rukavice s kožešinovým vnitřkem. Kůže nepropustí chlad dovnitř a kožíšek vás bude příjemně hřát. 

Rozhodně se nevyhýbejte ani pokrývce hlavy. Pokud jste za každých okolností elegantní, sáhněte po klobouku nebo módní čelence. Ale když se nebráníte sportovnějšímu stylu, klidně si nasaďte čepici. Perfektní výběr pro každou příležitost mají třeba tady: https://www.eobuv.cz/doplnky/textilie/cepice.html. A když už na webu eobuv.cz budete, zkuste si tam vybrat i hřejivou šálu, která vám s novou čepicí bude dokonale ladit!

Reklama