Tajemství galvanické terapie

Dnešní kosmetické salóny nabízejí nejrůznější druhy ošetření pleti. Ať už je jimi peelingová péče, enzymatická regenerace, nejrůznější masáže nebo laserové korekce. Znáte ale galvanickou kosmetiku? Jestli je vám cizí máme pro vás pár řádků, které Vám tuto metodu přiblíží.

 

Galvanická kosmetika je pojmenována po italském lékaři a badateli Luigim Galvanim (1737 – 1789). Celá metoda je odvozena od skutečnosti, že lidské tělo a jeho buňky mohou fungovat jako galvanický článek. Poprvé byla v lékařské literatuře publikována galvanická elektrolýza v roce 1875 oftalmologem Charlesem Michelem jako metoda na odstranění dovnitř rostoucích řas pacientů trpící nemocí zvanou trichiasis.

Dnes se však galvanická kosmetika používá na ošetřování pleti za účelem vyhlazení vrásek a omlazení pokožky. Galvanická terapie působí na základě nízkého elektrického proudu, který stimuluje koloběh kyslíku a krve v pokožce, čímž ji více vyživuje a také zvyšuje účinnost léčby pleťovými krémy.

U galvanické terapie rozlišujeme dva kroky. A to ošetření negativním napětím galvanického proudu, které čistí póry a umožní tak hloubkově proniknout čistícím gelům.

Druhým krokem je pak péče s využitím pozitivního galvanického napětí, díky němuž kladně nabité ionty pomůžou efektivněji dopravit pod kůži živiny „anti-age“ (omlazovacích) krémů.

Galvanická terapie však už není předností pouze kosmetických salónů. Existují přístroje, kterými se můžete omlazovat v pohodlí domova. Za zmínku stojí galvanická žehlička na vrásky, která díky působení výše popsaného negativního a pozitivního napětí vyčistí, regeneruje a omlazuje pleť. Kvalitní žehlička na pleť umožňuje více druhů ošetření. Zmíněnou galvanickou péči, fotonovou a také ultrazvukovou terapii.

Ultrazvukové ošetření stimuluje a pomáhá aktivovat metabolismus v podkožních vrstvách. Na rozdíl od fotonové terapie, která pro změnu modrým světlem působí proti vyrážkám a akné, červené světlo redukuje vrásky a podněcuje produkci kolagenu, díky kterému se pleť stává elastičtější a jemnější.

Známou celebritou využívající galvanickou kosmetiku je například italská filmová herečka Sofie Loren, která ve svých úctyhodných 77 letech vypadá stále k světu.

i-Senior.cz

Reklama