Tablet! Co to je?

Tipů na vánoční dárky jsme vám jistě už dali hodně. Ale řekněte sami, je jich někdy dost? Já myslím, že ne. Vánoce už nám opět klepají na dveře a mnoho z nás si zase štěpuje do hlavy „hlavně kupovat dárky postupně“.

Ano, na postupném nakupování je určitě spoustu výhod. A to nejen ta finanční. Rozhodně je pro nás milejší nakupovat dárky postupně, než na poslední chvíli vymýšlet co, komu, kde a za kolik. Pokud patříte k té jakoby „starší“ generaci, pak určitě máte problém, co koupit té „mladší“ generaci a naopak. V televizi a na internetu je přehršle nápadů a rad, jakou nejmodernější technikou obdarovat své blízké. Jenže ne vždy, člověk ví, o čem je vůbec řeč. Proto dnes je hlavním témat „Tablet“.

Reklama
Co je to Tablet?

Jednoduše řečeno je tablet něco mezi počítačem, notebookem a chytrým telefonem. Jde ale o přenosný počítač, který postrádá klávesnici. Ovládat ho můžete pomocí prstem neboli dotykem. Díky své lehkosti můžete tablet nosit sem a tam a používat ho ve vlaku, v parku, v práci nebo i doma.

K čemu je Tablet?

Krom internetu, už také nemusíte utrácet za knihy či chodit každý měsíc do knihovny půjčovat si vaše oblíbené autory. Tablet je vlastně i taková elektronická knížka, kam si nahrajete danou publikaci a můžete začít číst. Pokud patříte k milovníkům vůně nově zakoupených knih, pak určitě utrousíte poznámku, že kniha je prostě kniha. Ale odborníci už dnes tvrdí, že i ti největší zarputilci budou mít za pár let na nočním stolku místo knihy právě tablet. Využívat ho také můžete jako fotoaparát a zároveň i prohlížeč fotografií a videí. Zmiňovaná mladší generace určitě také ocení možnost hraní her a používání všemožných aplikací.

Pro koho je Tablet určen?

Pro všechny věkové kategorie. A když píši, že pro všechny, tak tím opravdu myslím všechny. I když by se zprvu mohlo zdát, že si s ním neporadíte. Pak věřte, že jeho snadné používání nakonec pochopí každý. Díky své lehkosti a svým malým rozměrů se vám tak vejde do kabelky, batohu či jen tak do ruky. Už i dnes vidíte mnoho lidí, co bez tabletu neopustí dům.

Jaký Tablet a za kolik?

Tabletů je na trhu samozřejmě nepřeberné množství. Dnes je již mnoho výrobců, kterých se zabývá jeho prodejem. Vybírat si tedy můžete ze známých značek jako je ASUS, ACER, APPLE, SAMSUNG, GOCLEVER. Tablet můžete také vybírat podle operačního systému, a to ať už preferujete Android či raději léty ověřenější Windows. Pokud vám ale na značce nezáleží a operačnímu systému tolik nerozumíte, pak se zkuste rozhodnout pro ten pravý i podle ceny či vzhledu. Cenově se tablety pohybují již od 1 690 Kč, nejdražší však pořídíte i za nemalou částku ve výši 19 890 Kč.

Reklama