Střešní příčníky Thule: Poraďte si s montáží střešních nosičů

Střešní box Thule, zdroj: www.stresninosicepraha.cz

Potřebujete na své auto namontovat střešní příčníky Thule a nevíte si s tím rady? Nebojte se, zvládnete to každý z vás a určitě nepotřebujete k tomu být žádným odborníkem. Stačí pár dobrých rad a tipů a hotovo máte doslova za chviličku.

Reklama

Podle typu uchycení

Montáž střešních nosičů se liší podle způsobu uchycení na auto. Připevnit se dají za rám dveří, s pevnými body na střeše, na integrované podélníky (hagusy) nebo na klasické podélníky. Každý typ uchycení má svůj druh patek, takže mezi sebou nejsou kompatibilní. Každý nosič se tak připevňuje trošku jinak – to je základ, který musíte vědět, aby se vám montáž skutečně povedla. U každého nosiče najdete návod, ve kterém je všechno podrobně vysvětleno – v případě nutnosti tak není problém postupovat krok po kroku podle něj.

Správný postup je důležitý

Pokud neprovedete montáž úplně správně, hrozí, že se střešní příčníky Thule za jízdy uvolní – což může vážně ohrozit bezpečnost silničního provozu, lidské životy a v neposlední řadě můžete způsobit velkou škodu. Naprostou nutností a zároveň prvním krokem, než se do samotné montáže pustíte, by mělo být nastavení rozteče patek střešního nosiče, a to podle rozměrů uchycení na vašem vozidle. Pokud vaše vozidlo už má přípravu v rámu dveří zabudovanou – nic měřit nemusíte.

Hlavně pořádně dotáhnout

Nejjednodušší montáž je do pevných bodů, které už jsou připraveny z výroby auta. Po usazení nosiče na střechu, už stačí jen dotažení pomocí klíče – imbusového nebo stranového. Střešní příčníky Thule, které jsou určeny pro klasické podélníky, se montují také snadno – stačí vycentrovat patky na tyčích a spolu s dotažením k podélníkům se dotáhne zároveň také posuv patky na tyči. Po ujetí 50 – 100 kilometrů se doporučuje zkontrolovat střešní nosič a jeho dotažení. Vibrace při jízdě totiž mohou občas uvolnit některé šrouby – tím může dojít k uvolnění celého nosiče. Kontrola zabere ani ne pár minut a může zabránit možné katastrofě – tak na to myslete.

Teď už stačí jen střešní nosič naložit věcmi a můžete se vydat na svou cestu.

Reklama