Splňte si dětský sen. Staňte se pilotem na zkoušku

Ultralehké letadlo, zdroj: pixabay.com

Pokud jste si až v penzi začali plnit někdejší sny, nevynechávejte ze seznamu ani nevšední přání, a to zkusit si roli pilota vrtulníku či letadla. Dávno jsou pryč doby, kdy jste si museli nejprve udělat poměrně drahé osvědčení, podstoupit různá školení, až potom usednout na místo pilota. Spousta společností totiž nabízí takzvané zážitkové dárky, mezi nimiž je i možnost stát se na chvíli pilotem na zkoušku. Jak to všechno probíhá? Co potřebujete? A jak si něco takového objednat? Právě na to se zaměříme v následujících řádcích.

Reklama

Úžasná a nezapomenutelná zážitková akce. Přesně tak by se dal nazvat balíček s názvem pilotem na zkoušku. Vybrat si navíc můžete, jestli usednete do klasického vyhlídkového letadla, nebo velkolepého stroje, jako je vrtulník.

Vrtulník, letadlo, nebo ultralight?

Pokud se podíváte do nabídky společnosti, která vystupuje pod stejným názvem jako samotný zážitek, najdete u ní hned čtyři nabídky v této sekci. Jako první se můžete stát pilotem letadla, přičemž po celou dobu jste v přítomnosti profesionálních pilotů, již vám všechno potřebné vysvětlí. Všechno mají neustále pod kontrolou, a tak se nemusíte ničeho bát, i když nemáte letecké zkušenosti. Pilotem letadla se stanete za 5 800 korun.

Velice oblíbenou variantou je stát se pilotem velkého vrtulníku. Jedná se totiž o vskutku složitý stroj. Zážitek je dražší a vyjde vás na 7 900 korun.

Zajímavou možností je pilotovat letadlo a přistát přímo na Letišti Václava Havla v Praze. Vychutnáte si velkolepé přistání na runway 24. Jestliže jste už někdy letěli letadlem, zřejmě vás vzlétání a přistávání zaujalo. Tentokrát však můžete všechno zažít přímo v pozici pilota. Cena takového zážitku je 11 900 korun.

Zapomenout nesmíme ani na poslední balíček, a to řídit ultralight. Jedná se o malé letadlo, přičemž tento zážitek je nejlevnější a vyjde na 3 480 korun.

V podstatě nezáleží na tom, v jaké části republiky se nacházíte, neboť vyhlídkové lety se pořádají z různých letišť po celé České republice – od Brna přes Prahu až po Ostravu. Stačí si jen vybrat, odkud budete startovat.

Další vyhlídkové lety

Určitě nezůstávejte jen u jednoho zážitku. Jestliže se vám výšky opravdu líbí a chcete vidět daleké okolí z ptačí perspektivy, ještě jsou připraveny přímo vyhlídkové lety, a to letadlem i vrtulníkem. Poznat můžete také tajemno a romantiku nočního létání, ale nechybí ani varianta pro milovníky adrenalinu, kteří chtějí zjistit, co všechno běžné letadlo dokáže.

Stejně tak jsou vyhlídkové lety ideálním dárkem pro vašeho blízkého, partnera či kamaráda. Vyhlídkové lety jsou pořádány celoročně, tedy na ročním období vskutku nezáleží, neboť v zimě je kabina letadla vytápěná. Tak neváhejte a pusťte se do létání.

Reklama